تاریخ انتشار خبر: ۲۲ , دی, ۱۳۹۳ | ۱۲:۳۷:۳۸
کد مطلب : 66689

سجادی:مطهری دنبال “قهرمان بازی توجه طلبانه” است/شجاعی:وقتی مطهری نظرش را درباره حجاب و ساپورت می‌گوید به او حمله می‌کنیم

رفتار دوگانه اصلاح طلبان با مطهری نشان می‌دهد که انها در پی رسیدن به اهداف خود بوده و شخص مطهری برای آنها اهمیتی ندارد.

به گزارش   عصر آبادان ؛ نطق دیروز علی مطهری در مجلس شورای اسلامی که بر خلاف روشن بودن مواضع فتنه‌گران در کشور به حمایت از آنها پرداخته بود و خواستار رسیدگی به وضعیت سران فتنه شده بود، واکنش های زیادی را به دنبال داشت در این میان اصلاح طلبان بدون انکه مواضع قبلی علی مطهری را قبول داشته باشند، همگی به حمایت از وی پرداختند.

رسانه و شخصیت های اصلاح طلب با پیگیری اظهارات علی مطهری به دنبال کشاندن نطق مطهری به موضوع رفع حصر هستند.

اما در این میان برخی از اصلاح طلبان با گرفتن موضعی خلاف نظر سایر هم کیشان خود از اصلاح طلبان خواستند تا موضع خود را نسبت به مطهری مشخص کنند و با صداقت بیشتری نسبت به او رفتار کنند.

در همین رابطه بهروز شجاعی از اعضای شورای مرکزی حزب اصلاح‌طلب و تازه‌تاسیس ندا طی مطلبی با انتقاد از برخورد دوگانه اصلاح‌طلبان در رفتار‌های سیاسی خود، نوشت: از اصلاح‌طلبی ادعایش را داریم وقتی علی مطهری نظرش را درباره حجاب و ساپورت می‌گوید به او حمله می‌کنیم و او را از خود می‌رانیم، وقتی از حصر سخن می‌گوید می‌شود نماد شرف و باید برای دفاع از آزادی بیان از او حمایت کنیم.

وی در ادامه نوشت: ما تا جایی اصلاح‌طلب هستیم که به نفع‌مان است، وقتی کسی ما را نقد کرد وابسته به قدرت و نهادهای امنیتی است و برای اختلاف آمده است ولی آن زمان که از ما دفاع کرد برایش دست می‌زنیم و می‌گوئیم عجب آدم خوبی! کاش اصلاح‌طلبی را درست بیاموزیم و عمل کنیم.

داریوش سجادی مشاور کروبی نیز در مطلبی در فیس بوک خود نوشت: معرکه گردانی وقت و بی وقت ایشان در ماجرای حصر موید این واقعیت است که ایشان یا پخمه اند یا خود را به پخمگی زده اند یا مفروض شان پخمگی مخاطب است!

مصداقاً این که علی مطهری در نُهم دی ماه جاری در گفتگو با روزنامه «مردم امروز» اظهار داشتند:
«به نظر من رئیس‌جمهور و قوه قضائیه با هم می‌توانند این موضوع را (حصر) حل کنند و نباید مسئله را به رهبری حواله داد. ورود ولی‌فقیه باید فقط در مسائل حیاتی برای اسلام باشد»
و در حالی که همین علی آقای مطهری شخصاً و در ملاقات حضوری و علنی با رهبری (تیر ۹۳ ملاقات با فراکسیون شاهد) متقاضی حل مسئله حصر توسط رهبری شدند. علی رغم آنکه رهبری در همان جلسه به صراحت به ایشان گوشزد کردند:
«من قبلا درباره بصیرت صحبت کرده‌ام و اینکه نباید راه شهدا و راه انقلاب را گم کنیم. جرم اینها بزرگ است و اگر امام بودند شدیدتر برخورد می‌کردند. اگر اینها محاکمه شوند حکمشان خیلی سنگین خواهد بود و قطعا شما راضی نخواهید بود»

وی همچنین در پایان گفته است: حال با توجه به ابرام و کوبیدن وقت و بی وقت و ناحاذقانه «علی آقا» بر طبل رفع حصر، چنین ابرامی را باید دال بر تمرد ایشان از حکم حکومتی تلقی کرد یا اصرار نچندان پنهان ایشان بر ابراز باورشان بر سقط عدالت در رهبری!؟
فرای از برداشتن یا تداوم حصر، شکل ورود مطهری به این ماجرا قبل از اثبات حسن نیت مشارالیه می تواند ناظر بر شق سومی باشد که همانآ موید قهرمان بازی توجه طلبانه و قابل فهم «پهن چانگان» در دواعی روان شناسان چهره است.

اگرچه شجاعی لحظاتی بعد از انتشار این خبر به خاطر فشارهای اصلاح‌طلبان مجبور به حذف این پست خود در فیس بوک شد؛ اما همین امر نشان می دهد که اصلاح‌طلبان نیز تکلیفشان با مطهری روشن نبوده و هنوز هم نمی دانند که باید از او حمایت کنند یا نه
این رفتار دوگانه اصلاح طلبان با مطهری نشان می‌دهد که انها در پی رسیدن به اهداف خود بوده و شخص مطهری برای آنها اهمیتی ندارد.
منبع: دانا
انتهای پیام/ط
کلید واژه