تاریخ انتشار خبر: ۹ , اردیبهشت, ۱۳۹۴ | ۱۷:۰۱:۱۴
کد مطلب : 84296

سخنگوی ائتلاف سعودی – عربی:مقصر اصلی بمباران فرودگاه صنعا ایران است!

سرتیپ ” احمد عسیری ” سخنگوی ائتلاف سعودی – عربی و مشاور پادشاه عربستان ، دیروز در اظهار نظری عجیب ادعا کرد : مقصر اصلی بمباران فرودگاه صنعا ایران است .

 

سرتیپ ” احمد عسیری ” سخنگوی ائتلاف سعودی – عربی و مشاور پادشاه عربستان ، دیروز در اظهار نظری عجیب ادعا کرد : مقصر اصلی بمباران فرودگاه صنعا ایران است .

وی در تماس تلفنی با شبکه العربیه در شرح جزئیات بمباران فرودگاه صنعا گفت : حدود ساعت ۹ صبح به وقت صنعا هواپیمای ایرانی وارد خاک یمن شده که به خلبان آن تذکر دادیم از یمن خارج شود ، اما خلبان ایران با بی اعتنایی به تذکر ما به راه خود ادامه داد و حتی دو فروند هواپیمای جنگی را به پرواز درآوردیم و از خلبان ایرانی خواستیم که در عربستان فرود آید اما وی از فرود در عربستان ممانعت کرد و ما ناچار شدیم برای اینکه هواپیما در صنعا پایتخت یمن فرود نیاید ، باند اصلی فرودگاه را تخریب کنیم .

احمد عسیری با گرفتن قیافه حق به جانب و برای تطهیر حرکت اشتباه خود ادعا کرد : فرودگاه صنعا ، تنها فرودگاه ارتباطی یمنی ها با دیگر کشورها بود که ایران با این کار خود یمنی ها را از این نعمت محروم کرد .

وی با گستاخی تمام و برای انحراف افکار عمومی یمنی ها گفت : این حرکت ایران به نفع مردم یمن نیست و شما دیدید که این کار ایران موجب شد ، ما مجبور شویم فرودگاهی که میتوانست به کمک مردم یمن بیاید را خراب کنیم .

لازم به ذکر است این نوع استدلال ها در سعودی ها بی سابقه نیست . احمد عسیری در تاریخ ۸ اردیبهشت در توجیه حمله به منازل مسکونی “القطیع” شهر عدن ، در گفتگو با الجزیره گفت : در واقع قرار نیست که به منازل مسکونی حمله کنیم ، اما حوثی ها به مردم عدن حمله کرده و در آن مناطق استقرار دارند و ما مجبوریم که به خانه ها حمله کنیم .

رهیاب