تاریخ انتشار خبر: ۲ , اسفند, ۱۳۹۳ | ۱۲:۵۴:۰۳
کد مطلب : 74709

سخنگوی کاخ سفید اظهارات افخم را تائیدکرد

سخنگوی کاخ سفید، با اشاره به این که اخیرا نامه ای بین رهبر معظم ایران و رئیس جمهور امریکا رد و بدل نشده، خبر برخی رسانه های ایران و نیز اظهارات مرضیه افخم سخنگوی وزارت خارجه ایران را تائید کرد.

شبکه خبر: یک هفته پس از آنکه سخنگوی وزارت خارجه ایران، اعلام کرد نامه مورد اشاره در روزنامه امریکایی وال استریت ژورنال، جدید نیست و مربوط به گذشته است، جاش ارنست، سخنگوی وزارت خارجه امریکا اظهارات افخم را تائید کرد و گفت: اخیرا نامه ای اخیرا بین رهبر معظم ایران و رئیس جمهور اوباما، ردوبدل نشده است.

ارنست گفت: رئیس جمهور خودش گفته که تمایلی به اظهار نظر درباره روابطی که وی با رهبران خارجی داشته است، ندارد و در گذشته تبادل نامه هایی را با رهبرعالی ایران تایید کرده است، اما همانطورکه در روز چهارشنبه اعلام کردم ما جزئیاتی در اینباره نداریم که در اختیار شما قرار دهیم.

وی با تکذیب مطالب روزنامه وال استریت ژورنال، افزود: موضوعی که من اعلام خواهم کرد برخلاف برخی از گزارش های اخیر است و نامه ای اخیر بین  دو طرف رد و بدل نشده است.

اوائل هفته گذشته، روزنامه امریکایی وال استریت ژورنال از رد و بدل شدن نامه میان باراک اوباما و رهبر معظم انقلاب اسلامی خبر داد، اما برخی رسانه های ایرانی تاکید کردند که نامه مورد اشاره این روزنامه، مربوط به گذشته است.

مرضیه افخم، سخنگوی وزارت خارجه ایران نیز، روز ۲۶ بهمن ماه در نشست خبری خود تصریح کرد: این ادعا یک بازی رسانه ای و غیر حرفه ای است.

وی افزود: نامه نگاری رئیس جمهوری آمریکا دارای سابقه بوده که در برخی موارد نیز به این نامه ها پاسخ داده شده است.

سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان تاکید کرد: هیچگونه نامه جدیدی مطرح نمی باشد.