تاریخ انتشار خبر: ۲۴ , فروردین, ۱۳۹۳ | ۲۲:۲۷:۴۲
کد مطلب : 24889

سردارآزمون به آرسنال می رود؟

آزمون در گفت‌وگو با یک سایت انگلیسی گفته که «مسئولان باشگاه آرسنال در جریان کاپ ماربلا با من مذاکراتی داشتند. همچنین من شنیده‌ام که ادریانو گالیانی هم مرا برای جانشینی کاکا در میلان در نظر گرفته است»

به گزارش عصر آبادان ، نزدیک ‌دو هفته از انتشار خبر پیشنهاد تیم آرسنال برای به خدمت گرفتن سردار آزمون می‌گذرد و هر روز اخبار و اطلاعات جدیدی از این ماجرا مخابره می‌شود؛ هرچند در روزهای نخست نام بارسلونا، میلان و یونتوس هم در میان گزینه‌ها دیده می‌شد، بنا به ادعای رسانه‌های انگلیسی و ایتالیایی بخت آ. ث میلان و آرسنال برای به ‌خدمت گرفتن این بازیکن بیشتر از دیگر تیم‌هاست.

نخستین بار این آرسن ونگر بود که روی مهاجم نوزده ساله و ایرانی باشگاه روبین‌کازان روسیه دست گذاشت. ونگر که همه او را در دنیای فوتبال به کشف استعدادهای فوق‌العاده و البته ارزان قیمت و تبدیل آن‌ها به بازیکنان بزرگ و گران‌قیمت می‌شناسند، طی یک استراتژی همیشگی پیش از جام‌جهانی بازیکنان جوان فصل بعد خود را انتخاب می‌کند تا احیانا حضور و درخشش در جام‌جهانی روی قیمت آن‌ها تأثیر نگذارد و باشگاه از این جهت ضرر نکند.

همین روحیه اقتصادی وی و سود سرشاری که در سال‌های اخیر از این رهگذر به حساب باشگاه آرسنال واریز کرده، موجب شده به ‌رغم نتایج ضعیف سال‌های گذشته او و دور ماندن از جام در سال‌های اخیر مدیران این تیم همچنان به حفظ او روی نیمکت تیم اهتمام بورزند.

دست گذاشتن ونگر روی مهاجم جوان لیگ روسیه، موجب شد تا شاخک‌‌ استعدادیاب‌های سایر باشگاه‌ها هم تیز شود و کمتر از یک روز پس از ماجرای پیشنهاد آرسنال پای میلان، یونتوس و بارسلونا به این ماجرا باز شود؛ اما خیلی زود بارسلونا با توجه به ممنوعیت نقل و انتقال در دو فصل پیش‌ روی از خرید سردار آزمون پا پس کشید و سه گزینه دیگر همچنان به دنبال جذب این ستاره هستند؛ هرچند رسانه‌های انگلیسی شانس میلان و آرسنال را برای خرید این بازیکن بالا‌تر می‌دانند.

گری جونز، نویسنده روزنامه دیلی استار انگلیس از مذاکرات نمایندگان میلان و آرسنال با مسئولان روبین کازان در پنجشنبه گذشته خبر داده است؛ مذاکراتی که البته هنوز هیچ خبری از آن به بیرون درز نکرده است.

اما این نویسنده، شانس آرسنال برای به ‌خدمت گرفتن آزمون را بالا‌تر می‌داند. سردار آزمون در گفت‌وگویی با دیلی استار گفته که حضور در لیگ بر‌تر جزیره در حد یک آرزو و رویا برای اوست.
این روزنامه از زبان آزمون می‌نویسد: «من خیلی خوشحالم که از این دو باشگاه بزرگ پیشنهاد دارم، ولی حضور در لیگ بر‌تر جزیره رویایی است که در حال محقق شدن است».

منبع: تابناک