تاریخ انتشار خبر: ۱۱ , مرداد, ۱۳۹۳ | ۱۲:۰۹:۳۸
کد مطلب : 37077
رئیس راهنمایی و رانندگی خوزستان

سرعت غیرمجاز علت عمده تصادفات درون شهری خوزستان است/کلاه ایمنی ۱۰ درصد از تلفات فوتی را کاهش می دهد

سرهنگ عادل مجدم اظهار داشت:بیشترتصادفاتی که در سطح شهر رخ می دهد به علت عدم رعایت سرعت مجاز و عدم توجه کافی به جلو می باشد که این دو دلیل عمده تصادفات درون شهری را استا به خود اختصاص داده است.

 

سرهنگ عادل مجدم رئیس راهنمایی و رانندگی خوزستان در گفتگو با رهیاب در خصوص عامل تصادفات در استان اظهار داشت:بیشترتصادفاتی که در سطح شهر رخ می دهد به علت عدم رعایت سرعت مجاز و عدم توجه کافی به جلو می باشد که این دو دلیل عمده تصادفات درون شهری را استان به خود اختصاص داده است.

سرهنگ عادل مجدم  تصریح کرد:تصادف با عابرین پیاده و راکبین موتورسیکلت بیشترین آمار تلفات انسانی را به خود اختصاص داده اند و بعد نوبت به واژگونی خودورهاو … می رسد در بحث عابرین پیاده بیشتر شاهد عدم رعایت مقررات ایمنی از طرف رانندگان هستیم متاسفانه سرعت مجاز و مطمئنه را رعایت نمی کنند.

وی افزود:در بحث راکبین موتورسیکلت هم عدم استفاده از کلاه ایمنی باعث تشدید تصادفات و تلفات انسانی شد است اگر ۳۰ درصد تلفات را به موتورسوان اختصاص دهیم در صورت استفاده از کلاه ایمنی شاید تلفات فوتی به ۱۰درصد کاهش پیدا می کرد.

 رئیس راهنمایی و رانندگی خوزستان تاکید کرد:در بحث تابلوها و تجهیزات ایمنی نسبتا وضعیت مطلوبی داریم ولی در زمینه استفاده از تکنولوژی های روز نظیر دوربین های کنترل سرعت و سیستم های بازدارنده که می تواند اثرگذاری خوبی داشته باشد وضعیت مناسبی نداریم.

وی افزود:اگر این سیستم ها از طرف شهرداری ها نصب شود  تاثیر زیادی روی ترافیک شهری خواهد داشت کما اینکه سازمان حمل و نقل ترافیکی شهرداری اهواز تعدادی دوربین های کنترل سرعت را نقاطی نصب کرد که در آن دو نقطه شاهد کاهش تصادفات و تلفات بوده ایم اگر بتوانیم در سایر معابر و شهرستان ها نصب دوربین را انجام دهیم شاهد کاهش ۳۰ درصدی تصادفات و تلفات خواهیم بود.