تاریخ انتشار خبر: ۴ , دی, ۱۳۹۳ | ۱۸:۴۰:۱۳
کد مطلب : 62104

سرقت این مرد با کفن سوراخ!

مردی که در مشهد اعتقادات مذهبی زنان مسن را به بازی می‌گرفت و از این طریق دست به کلاهبرداری می‌زد از سوی پلیس تهران بازداشت شد.

 چندی پیش ماموران پلیس سارقی را که درحال سرقت کیف یک زن بود شناسایی و دستگیر کردند. پس از بازداشت سارق مشخص شد که وی در دادسرای مشهد تحت تعقیب است و تحقیقات نشان داد که این مرد شیاد در مشهد با شناسایی طعمه‌های خود که همه آنها زنان مسنی که طلا و جواهر زیادی داشتند بودند، از اعتقادات مذهبی آنها سوءاستفاده کرده و با ترفند کفن شفابخش دست به سرقت سریالی طلا و پول‌های آنها می‌زند.
وقتی ماموران موضوع را پیگیری کردند، متوجه شدند این مرد کفنی سفید و تمیز را به طعمه‌های خود نشان می‌داد و ادعا می‌کرد که این کفن از کربلا آمده و بسیار مقدس است و با ترفندی خاص پول‌ها و طلاهای طعمه‌های خود را می‌دزدید. این مرد با شکایت ١۵ زن میانسال در مشهد که همگی فریب ظاهر متدین او را خورده بودند، دستگیر شد. وی زمانی که در مشهد به زندان افتاد با گذاشتن وثیقه از زندان آزاد شد و به تهران آمد اما این مرد سابقه‌دار در تهران هم بیکار نماند. او در مدت ٣ روز توانست ۴٢‌میلیون تومان جیب‌بری و کیف‌زنی کند که از سوی پلیس بازداشت شد.

وی در بازجویی‌ها با اعتراف به جرم خود به ماموران گفت: در مشهد همیشه درحالی‌که کفنی را سوراخ کرده بودم، جلوی حرم رضوی و مساجد و اماکن مذهبی می‌رفتم و هر زنی را که طلای زیادی داشت به‌عنوان طعمه انتخاب می‌کردم، خود را یک آدم متدین نشان می‌دادم و ادعا می‌کردم که این کفن از کربلا آمده است.

متهم در ادامه گفت: به طعمه‌هایم می‌گفتم که آدم مذهبی و مؤمنی هستم و در همین حرم از امام رضا شفایم را گرفته‌ام، برای همین با ترفندی خاص آنها را فریب می‌دادم و بعد از این‌که طلا و جواهراتشان را درون کفن می‌ریختند، به آنها می‌گفتم برای دعا کردن باید چشم‌هایشان را ببنند، بعد از آن وقتی چشم‌هایشان را می‌بستند بخشی از طلایشان که از سوراخ درون کفن بیرون می‌ریخت برمی‌داشتم. آنها هم درحالی‌که به من اعتماد کامل داشتند طلاهایشان را پس می‌گرفتند و متوجه کم شدنشان نمی‌شدند. اما وقتی در مشهد دستگیر شدم، توانستم با قرار وثیقه آزاد شوم، به تهران آمدم و دست به دزدی زدم. با اعتراف این کلاهبردار و سارق حرفه‌ای، پرونده وی درحال حاضر در شعبه اول دادسرای بعثت درحال رسیدگی است.

انتهای پیام/ط