تاریخ انتشار خبر: ۱۵ , خرداد, ۱۳۹۴ | ۰۱:۲۰:۴۷
کد مطلب : 93661
پیامک های دروغین؛

سرقت میلیونی از طریق پیامک “شما برنده شدید”!

فردی که با ارسال پیامک های دروغین تحت عنوان برنده شدن در قرعه کشی اقدام به کلاهبرداری و سرقت از حساب شهروندان به مبلغ ۵۰۰ میلیون ریال کرده بود ، توسط پلیس فتا استان اصفهان شناسایی و دستگیر شد.

 

به نقل از باشگاه خبرنگاران، فردی که با ارسال پیامک های دروغین تحت عنوان برنده شدن در قرعه کشی اقدام به کلاهبرداری و سرقت از حساب شهروندان به مبلغ ۵۰۰ میلیون ریال کرده بود ، توسط پلیس فتا استان اصفهان شناسایی و دستگیر شد.

رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات فرماندهی انتظامی استان اصفهان در تشریح این خبر گفت:در پی شکایت یکی از شهروندان مبنی بر اینکه فردی با فریب وی مبلغ ۲۵ میلیون ریال از حسابش سرقت کرده است ، بررسی موضوع در دستور کار این پلیس قرار گرفت.

 

سرهنگ ” مرتضوی” افزود :شاکی در اظهارات خود بیان داشت پیامکی توسط شماره ای ناشناس دریافت نمودم که در آن عنوان شده بود مبلغ ۲۰ میلیون ریال در قرعه کشی برنده شده ام، وسوسه شدم و با آن شماره تماس برقرار کردم که بعد از تماس سارق با ترفندی خاص اقدام به سرقت از حسابم کرد.

 

این مقام انتظامی بیان داشت:با بررسی های انجام شده در فضای مجازی متهم شناسایی وپس از هماهنگی با مقام قضائی ماموران پلیس فتا وی را دستگیر کردند.

 

رئیس پلیس فتا استان گفت:متهم در تحقیقات به عمل آمده به کلاهبرداری از ۵ نفر دیگر به مبلغ ۵۰۰ میلیون ریال اعتراف کرد وپس از تشکیل پرونده به مراجع قضائی تحویل داده شد.

 

سرهنگ “مرتضوی” به شهروندان توصیه کر د :در صورت دریافت اینگونه پیامک ها به هیچ عنوان به آنها اعتنا نکرده و موضوع را توسط شماره تماس های ۲۱۸۴۳۵۵-۲۱۸۴۳۳۱ و یا ایمیل Esfahan_fata@police.ir به پلیس فتا گزارش دهید.