تاریخ انتشار خبر: ۲۶ , آبان, ۱۳۹۴ | ۱۹:۱۹:۱۵
کد مطلب : 103880
مدیرعامل شرکت آبفار خوزستان خبر داد:

سرقت ۵۰۰ متر لوله آبرسانی روستایی در آبادان

سرقت ۵۰۰ متر لوله پلی اتیلن، حداقل خسارتی بالغ بر ۵۰۰ میلیون ریال به تاسیسات آبرسانی روستایی در شهرستان آبادان وارد کرده است

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی خوزستان گفت: سرقت ۵۰۰ متر لوله پلی اتیلن، حداقل خسارتی بالغ بر ۵۰۰ میلیون ریال به تاسیسات آبرسانی روستایی در شهرستان آبادان وارد کرده است.

درویشعلی کریمی امروز اظهار کرد: خط انتقال آب شرب روستاهای شرق بهمنشیر در محل روستای خرخره به سرقت رفته و تامین آب شرب سه روستای منطقه را با وقفه مواجه کرده است.

وی افزود: متاسفانه سرقت لوله‌های آبرسانی قبل تر هم اتفاق افتاده و موجب بروز وقفه در روند تامین آب شرب مورد نیاز روستاییان شده است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی خوزستان ادامه داد: سرقت ۵۰۰ متر لوله خط انتقال به قطر ۲۵۰ اینچ خسارتی بالغ بر ۵۰۰ میلیون ریال به مجموعه آبفای روستایی استان وارد کرده که با توجه به شرایط سخت مالی این شرکت جبران آن با سختی‌های فراوانی همراه است.

کرمی با بیان اینکه قطعا با متخلفین و سارقان برخورد قانونی خواهد شد، گفت: مراحل قانونی از طریق دستگاه قضایی پیگیری شده و شکواییه تقدیم دادگستری شهرستان آبادان شده است.

این مسئول یادآور شد: با هماهنگی‌های انجام شده با نیروی انتظامی سعی شده است، در حوالی چندین تاسیسات آبرسانی حادثه خیز گشت زنی افزایش یابد، همچنین تلاش‌ها برای دستگیری سارقان لوله های آبرسانی ادامه دارد.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب روستایی خوزستان در پایان، خواستار همراهی و کمک اهالی روستاها با کارکنان این شرکت برای صیانت و حفاظت از تاسیسات آبرسانی به روستاها شد تصریح کرد: با توجه به وضعیت کمبود اعتبارات، این شرکت مشکلات فراوانی برای تکمیل پروژه های نیمه تمام دارد و بروز اتفاقاتی از این دست بر مشکلات تامین آب شرب سالم و بهداشتی برای روستاییان می‌افزاید بنابراین کمک اهالی روستاها به دولت برای صیانت و حفاظت از تاسیسات آبرسانی به روستاها در واقع کمک به خود و همه روستاییان است.

مرجع / فـارس