تاریخ انتشار خبر: ۱۹ , آذر, ۱۳۹۳ | ۱۸:۳۴:۳۷
کد مطلب : 58387

سرمربی تیم بسکتبال نفت آبادان: لزوم حمایت جدی مسئولان از تیم‌های ورزشی بومی

سرمربی تیم بسکتبال صنعت نفت آبادان بر لزوم حمایت جدی مسئولان از تیم‌های ورزشی بومی تاکید کرد.

خبرگزاری فارس: لزوم حمایت جدی مسئولان از تیم‌های ورزشی بومی

به گزارش عصر آبادان ؛هماد سامری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در آبادان اظهار کرد: اگر مسئولان مدعی تیم‌داری بر اساس بومی‌گرایی و جذب بازیکنان بومی به عنوان یک اولویت مهم هستند پس ضروری‌ است که در راستای تقویت این تیم‌ها همراهی و حمایت‌های لازم را نیز از آنان داشته باشند.

وی افزود: بومی بودن یک تیم به طور صرف نمی‌تواند دلیلی کافی برای کسب موفقیت‌ها و قهرمانی آن تیم باشد و مسئولان نیز نباید چنین نگرشی داشته باشند.

سرمربی تیم بسکتبال صنعت نفت آبادان تصریح کرد: یک تیم ورزشی برای پویایی و کسب موفقیت در مسیر راهش نیاز به حمایت‌های همه‌جانبه اعم از مادی و معنوی دارد که برای رسیدن به این مهم نیاز به همراهی، کمک و حمایت مسئولان مرتبط دارد.

سامری با اشاره به اینکه خوزستان همواره در عرصه ورزش و در رشته‌های مختلف حرف برای گفتن داشته و دارد، تصریح کرد: اگر به اصل تیم‌داری با تمرکز بر روی جوان‌گرایی، پرورش و استفاده از استعدادهای بومی و منطقه‌ای معتقدیم باید شرایط و زمینه‌های لازم بروز و ظهور توانمندی‌های تیم‌ها نیز فراهم شود.

وی با ابراز ناراحتی از وضعیت کنونی تیم هم‌استانی‌اش صنایع پتروشیمی ماهشهر که تیمی یک دست بومی و بسیار مستعد است، یادآور شد: این تیم از جمله تیم‌های موفقی است که با بهره‌گیری از توان جوانان بومی‌اش و بدون هیچ چشم‌داشتی پا به این مسابقات گذاشته و اکنون مسئولان باید به کمک این تیم آمده و مشکلاتش را برطرف کنند.

سامری گفت: متاسفانه مسئولان زمانی چتر حمایت خود را بر سر یک تیم باز می‌کنند که ببینند آن تیم از نظر جایگاه و برخورداری از منابع مالی شرایط بهتری دارد و این در حالی‌ است که این‌گونه تیم‌ها راه و جایگاهشان را خود یافته‌اند.

سرمربی تیم بسکتبال صنعت نفت آبادان با اشاره به حضور سه تیم از استان خوزستان در لیگ برتر بسکتبال کشور افزود: این فرصت و ظرفیتی است کم‌نظیر که مسئولان باید قدر این موقعیت را بدانند و با حمایت همه‌جانبه از این تیم‌ها، آنها را در تثبیت جایگاهشان در لیگ برتر به عنوان یک پتانسیل قوی و مهم استانی کمک کنند.

وی اضافه کرد: جای بسی تأسف و تأمل است که مسئولان صنایع پتروشیمی و حتی مسئولان ورزشی ماهشهر چرا این تیم را حتی در تماشای بازی‌هایش همراهی نمی‌کنند، تیم صنایع پتروشیمی، تیمی با آتیه و کاملا بومی است که باید از سوی مسئولان مرتبط بیشتر حمایت و همراهی شود.

سامری تصریح کرد: عدم همراهی و حمایت مسئولان از تیم، روحیه جوانان بومی را در بروز و ظهور استعدادهایشان و رسیدن به آنچه جایگاه اصلی و واقعیشان هست از بین می‌برد.

به گزارش خبرگزاری فارس، هر چند که تیم بسکتبال صنایع پتروشیمی ماهشهر یا همان تیم معروف عملیات‌ غیرصنعتی زمانی هزاران تماشاگر و هوادار مشتاق ماهشهری را به ورزشگاه می‌کشاند اما متاسفانه با تغییر مدیریت شرکت عملیات غیرصنعتی به عنوان تامین‌کننده اصلی منابع مالی مورد نیاز، موضوع حذف این تیم به بهانه خصوصی‌سازی و کاهش هزینه‌ها دست‌مایه کار مدیران این شرکت قرار گرفت و هر چند که در طول سال‌ها اجرای این دستور با فراز و فرودهایی نیز همراه بود اما بالاخره مدیران صنایع پتروشیمی عزم خود را جزم کرده و با کنار کشیدن قطعی از حمایت این تیم بدون در نظر گرفتن زحمات کشیده شده و سوابق درخشان تیم عملا تیم را به حال ‌خود رها کردند اما با درخواست‌های مردمی، اصرار دلسوزان، جوانان، ورزش دوستان، بزرگان و معتمدین شهر و برخی مسئولان، این تیم رسما در اواخر سال ۱۳۸۹ به تیم بسکتبال صنایع پتروشیمی ماهشهر تغییر نام یافت و به کار خود در لیگ دسته یک کشور و تحت حمایت برخی شرکت‌های پتروشیمی در ماهشهر ادامه داد.

هر چند که این تیم اکنون با ترکیبی کاملا بومی و با بهره‌گیری از جوانان مستعد، با انگیزه و با آتیه پا به عرصه مسابقات آن هم در سطح لیگ برتر گذاشته است اما عدم حمایت از این تیم تأمل‌آمیز و سئوال برانگیز است!

آیا چندین و چند مجتمع عظیم پتروشیمی موجود ماهشهر در تامین منابع مالی مورد نیاز برای حمایت از این تیم آنقدر عاجز شده‌اند که به طور علنی عدم توانمندیشان را در حمایت از این تیم اعلام کرده‌اند؟ انتظار می‌رود تا مسئولان صنایع پتروشیمی ماهشهر بدون نیاز به توسل مردم به دامن این مسئولان و آن نماینده و امام جمعه و استاندار واسطه شدن آنها، قدر این ظرفیت و موقعیت را بدانند و از تیم حمایت جدی و مناسبی را داشته باشند.

تیمی که توانسته با کمترین امکانات بازیکنی همچون شعبانی را راهی تیم ملی کند و مربی بدنسازش (کاووس عبدی‌وندی) نیز به تیم ملی نوجوانان کشور راه یابد.

منبع: فارس