تاریخ انتشار خبر: ۲۳ , آذر, ۱۳۹۳ | ۱۵:۲۹:۲۳
کد مطلب : 59049

سرپرست اداره آموزش و پرورش آبادان: لزوم ارتباط مستمر دانش‌آموزان با پژوهش‌سراها و مراکز تحقیقاتی

سرپرست اداره آموزش و پرورش آبادان از ارتباط مستمر دانش‌آموزان با پژوهش‌سراها و مراکز تحقیقاتی به عنوان یکی از راه‌های اجرایی شدن ایده‌های خلاقانه آنان نام برد.


خبرگزاری فارس: لزوم ارتباط مستمر دانش‌آموزان با پژوهش‌سراها و مراکز تحقیقاتی

به گزارش عصر آبادان، همزمان با سراسر کشور و با حضور جمعی از مسئولان محلی، پیش از ظهر امروز زنگ پژوهش در مدارس آبادان و به طور نمادین در دبیرستان فدک این شهر نواخته شد.

سرپرست اداره آموزش و پرورش آبادان در این آئین اظهار کرد: انجام امور پژوهشی و تحقیقی سبب هموار شدن مسیر توسعه و پیشرفت جامعه می‌شود.

جواد علوانیان از انجام فعالیت‌های پژوهشی به عنوان منبع اصلی تولید اطلاعات و دانش نام برد و افزود: پژوهش تلاشی منسجم و نظام در زمینه توسعه دانش موجود است که بهترین راهکارهای ممکن برای حل مشکلات در عرصه زندگی را جست‌وجو می‌کند.

وی با بیان اینکه فعالیت‌های پژوهشی شناخت روشن‌تری از مفاهیم پیرامون را به ما می‌آموزد، اضافه کرد: پژوهش راهی برای گشوده شدن افق‌های تازه و نو در مرزهای دانش است.

سرپرست اداره آموزش و پرورش آبادان تصریح کرد: فرد پژوهشگر با بهره‌گیری از روش‌های علمی و استفاده از ابزارهای گوناگون، به مشاهده دقیق‌تر و عمیق‌تری از پدیده‌های اطراف خود می‌پردازد و درصدد رسیدن به‌ شناختی تازه از مسائل و مفاهیم مختلف است.

این مسئول از توسعه فعالیت‌های پژوهشی و تحقیقاتی به عنوان راهکاری اساسی برای افزایش ثروت ملی نام برد و گفت: کشورهای ثروتمند با تولید ثروت، توانستند نیروی انسانی و متخصص تربیت کرده و با علم، تکنولوژی، اختراع، ارزش افزوده ایجاد کنند.

علوانیان با اشاره به تاکید بزرگان دین در زمینه علم‌ورزی و تحقیق تصریح کرد: تحقیق و پژوهش مسیر پیشرفت و ترقی جامعه را هموار می‌سازد.

وی ادامه داد: دانش‌آموزان به عنوان آینده‌سازان مملکت باید در تحقق اهداف پژوهشی و علمی بکوشند.

سرپرست اداره آموزش و پرورش آبادان در پایان از ارتباط مستمر دانش‌آموزان با پژوهش‌سراها و مراکز تحقیقاتی به عنوان یکی از راه‌های اجرایی شدن ایده‌های خلاقانه آنان نام برد.

به گزارش خبرگزاری فارس، ۲۳ تا ۲۸ آذر ماه جاری به عنوان هفته پژوهش در کشور نامگذاری شده است.

منبع: فارس