تاریخ انتشار خبر: ۳۱ , خرداد, ۱۳۹۵ | ۱۶:۵۲:۱۱
کد مطلب : 115113

سر خوک، دردسر مسلمانان کانادا +عکس

بار دیگر نژادپرستان کانادایی با قرار دادن سر بُریده خوک در ورودی مسجدی، خشم و نفرت مسلمانان را برانگیختند. شنبه شب نمازگزاران مسجد شهر “کبک” کانادا پس از اقامه نماز مغرب و هنگام خروج از مسجد، سر خوکی را در ورودی مسجد مشاهده کردند.

 مسلمانان کانادایی برای چندمین بار، با اقدام زشت و ناپسند تعدادی افراطگرا و نژادپرست مواجه شدند که از سر خوک جهت آزار مسلمانان استفاده کرده بودند.به گزارش ابنا، نمازگزاران مسجد شهر کبک شب شنبه پس از آنکه نماز مغرب را در مسجد اقامه کردند و قصد ترک مسجد را داشتند با سر بریده شده و البته کادو پیچ خوکی در ورودی مسجد مواجه شدند که بر روی آن نوشته شده بود: “نوش جان”.

رئیس این مرکز اسلامی و مسجد شهر کبک در واکنش به این اقدام منزجر کننده گفت: این مرکز مجهز به دوربین های مداربسته بسیار پیشرفته است و به زودی عامل یا عاملین این اقدام انزجارآور را شناسایی و به پلیس معرفی می کنیم.

«محمد ینغوری» در ادامه افزود: ما مسلمانان، تمام مردم کبک را دوست می داریم و به مردم این شهر احترام می گذاریم و امیداوریم این احترام و محبت دوطرفه باشد و آنان نیز به عقاید و باورهای دینی ما احترام بگذارند.

وی همچنین خاطر نشان کرد: ما در انیجا هستیم تا تصویر حقیقی از اسلام و مسلمانان را به ساکنان شهر کبک نشان دهیم ولی این مرکز و دو مرکز اسلامی دیگر این شهر که ارتباط بسیار خوبی با هم دارند، حداقل یکبار در سال، شاهد چنین اقدامات نژادپرستانه ای هستند.

پس از این حادثه اخیر، ر‌ؤسای سه مرکز اسلامی شهر کبک خواستار برگزاری جلسه اضطراری مشترک برای بررسی ابعاد مختلف این ماجرا و راهکارهای مقابله با اقدامات احتمالی بعدی شدند.
سال ۲۰۱۴ میلادی نیز هر سه مرکز اسلامی شهر کبک هدف حمله نژادپرستان کانادایی قرار گرفت و بر روی دیوار ها و درهای این مراکز اسلامی، پوستر ها و نوشته هایی توهین آمیز نصب و نوشته شد.

یکی از مسئولین ارشد شهر کبک با محکوم کردن این اقدام نژادپرستانه گفت: تعصب، نفرت و فهم غیر منصفانه به هر شکلی که باشد، باید محکوم شود و ما باید اتحاد و انسجام خود را در مقابل اینگونه رفتارها نشان داده و به مقابله با آنها برخیزیم.

پلیس کانادا نیز با ورود به این پرونده در حال تحقیق بر روی آن است و به زودی نتایج تحقیقات خود را در اختیار رئیس مرکز اسلامی شهر کبک قرار خواهد داد.

شایان ذکر است، خوک از پلید ترین حیوانات در دین مبین اسلام شمرده می شود که هرگونه استفاده از این حیوان در مصارف خوراکی و بهداشتی، ممنوع اعلام شده است. افراطگرایان نیز با علم و اطلاع از این حکم دین اسلام، اقدام به قرار دادن سر خوک در مساجد و مراکز اسلامی می کنند.

سر خوک، دردسر مسلمانان کانادا +عکس

سر خوک، دردسر مسلمانان کانادا +عکس