تاریخ انتشار خبر: ۶ , اسفند, ۱۳۹۳ | ۲۱:۰۱:۲۵
کد مطلب : 75105
رئیس جمعیت هلال احمر آبادان در گفت وگو با عصر آبادان خبر داد:

سفرنامه ملی سلامت و امید فردا در آبادان به اجرا در می آید/ پخش زنده مراسم از شبکه اول سیما

عصر آبادان: فرزاد الفونه در گفت وگو با عصر آبادان از برگزاری مراسم سفرنامه سلامت و امید در آبادان در روز پنجشنه خبر داد.

یه گزارش عصر آبادان ، فرزاد الفونه رئیس جمعیت هلال احمر آبادان در گفت و گو با عصر آبادان با اعلام خبر فوق اظهار داشت:  برنامه جمعیت هلال احمر کشور که کاروان سلامت و امید است در راستای چشم انداز ۲۰۲۰ سازمان صلیب سرخ جهانی و سند تحول نظام سلامت و راهبردهای ابلاغی کلیات نظام سلامت مقام معظم رهبری در راستای سلامت جامعه است.

وی افزود: در این برنامه معرفی خیرین نمونه کشوری و تعمیق حرکت نیکوکارانه و خداپسندانه مستمر و جایگزینی آن با حرکت های کوتاه و نوبه ای , جهت جذب کمک های مادی و معنوی جهت ساخت سازمان های سلامت در مناطق محروم کشور مورد نظر این جمعیت قرار دارد.

الفونه خاطرنشان کرد: همچنین طی این برنامه خدمات رایگان پزشکان و خیرین حوزه سلامت ، جذب حمایت های داوطلبانه برای بیماران سرطانی منطقه و شهرستان صورت خواهد گرفت.

رئیس جمعیت هلال احمر آبادان به نصب چادرهای با اهداف خاص در این مانور اشاره کرد و  یادآور شد : این جمعیت ، چادر سلامت جهت ویزیت رایگان افراد بیمار و اقشار آسیب دیده جامعه ، چادر آموزش پیشگیری و تست سرطان سینه ویژه بانوان ، آموزش نکات سلامت و خود مراقبتی ویژه سالمندان ، چادر آموزش نکات تغذیه و سلامت غذایی ، چادر اهداء خون ، چادر مشاوره های اجتماعی و در بخش فرهنگی آموزش سبک زندگی ایرانی و اسلامیرا بنا خواهد کرد تا در هر بخش به مراجعین محترم و شهروندان عزیز خدمات مربوطه را ارائه شود.

وی در پایان افزود: امیدواریم با حضور مردم فهیم آبادان برنامه تجلیل از خیرین در حوزه سلامت و بیماری های سرطانی با میزبانی آبادان به شایستگی برگزار شود.

گفتنی است این مراسم فردا پنجشنبه ساعت ۱۵ بصورت زنده از شبکه اول سراسری سیما پخش خواهد شد.