تاریخ انتشار خبر: ۲۴ , فروردین, ۱۳۹۳ | ۲۲:۳۰:۰۴
کد مطلب : 24900

سفر مخفیانه رئیس سازمان سیا به اوکراین

رئیس سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا با هویتی جعلی و به صورت کاملا محرمانه با سفر به اوکراین با مقامات دولت موقت کی‌یف گفتوگو کرد.

 

به گزارش عصر آبادان به نقل از تسنیم ، یک منبع آگاه در پارلمان اوکراین به خبرگزاری اینترفکس روسیه گفته است، جان برینان رئیس سازمان سیا به تازگی به اوکراین سفری داشته و نشست های مختلفی با مقام های اوکراینی برگزار کرده است.
بر اساس این گزارش این مقام آگاه اوکراینی افزود، برینان با نامی غیر از هویت اصلی خود وارد اوکراین شده است. بنابر اطلاعات تایید نشده تصمیم برای سرکوب اعتراضات در شهر اسلاویانسک در شرق اوکراین و اعمال زور ضد تظاهرکنندگان با توصیه برینان صورت گرفته است.
اقدام شبه نظامیان مسلح در تصرف ساختمان‌های دولتی در شهر اسلاویانسک در ۱۵۰ کیلومتری مرز روسیه بحران در روابط مسکو و کی‌یف را وارد فاز و مرحله خطرناکی کرده است.
آمریکا نیز نسبت به ادامه تحرکات روسیه در مرزهای اوکراین هشدار داده و مسکو را به اعمال تحریم های جدید تهدید کرده است. ساختمان های دولتی دیگری نیز در شهرهای دونتسک و لوهاسنک مورد حمله شبه نظامیان مسلح قرار گرفته است.
غرب روسیه را به تلاش برای بی ثبات کردن منطقه متهم کرده تا بهانه ای برای اعزام نیروهای نظامی خود به دست آورد. ناتو تعداد نیروهای نظامی روسیه در مرزهای اوکراین را حدود ۴۰ هزار نفر ارزیابی کرده است.