تاریخ انتشار خبر: ۱۹ , مرداد, ۱۳۹۳ | ۱۱:۲۲:۳۳
کد مطلب : 38095
در حال تکمیل/ خبر فوری

سقوط یک فروند هواپیمای مسافربری در مهرآباد

یک فروند هواپیمای مسافربری سپاهان که از مهرآباد به سمت طبس در حال پرواز بود در شمال فرودگاه مهرآباد سقوط کرد.

 به گزارش عصر آبادان  به نقل از فرهنگ نیوز،  یک فروند هواپیمای  ایران ۱۴۰ مسافربری سپاهان که صبح امروز  از مهرآباد به سمت طبس در حال پرواز بود در ساعت ۹ و ۴۵ دقیقه در شمال فرودگاه مهرآباد، در شهرک فرهنگیان  سقوط کرد .

خبرهای نیمه رسمی حاکی است که ۴۵ نفر کشته شدند.

بنا بر اخبار رسیده، نیروهای اورژانس در حال تخلیه کشته ها هستند.

گفتنی است، این هواپیما در حال بلند شدن بود که دچار سانحه شد و بال هواپیما هم در منظقه تهران سر سقوط کرده است.

نیروهای آتش نشانی از ایستگاه‌های مختلف تهران به محل سانحه اعزام شده اند.

ظاهراً خلبان این هواپیما اوکراینی بوده است و برخی منابع خبری هم از حداقل ۴۸ کشته در این سقوط خبر می دهند.

خبرهای رسیده حاکی از آن است که این هواپیما در منطقه غیر مسکونی سقوط کرده و خساراتی به منازل مسکونی شهرک فرهنگیان وارد نشده است.

بر اساس این گزارش، پرواز شماره ۵۹۱۵ هواپیمایی این شرکت هواپیمایی ساعت ۰۹:۲۵ دقیقه صبح از تهران به مقصد طبس پرواز داشته که پس از مدتی سقوط می‌کند.
آمار اولیه از شمار کشته‌شدگان و انتقال مصدومان به بیمارستان امام(ره)
اخبار رسیده حاکی از کشته شدن ۸ کودک و ۳۴ بزرگسال است.

دکتر امین صابری‌نیا رییس اورژانس کشور اخبار اولیه درباره مصدومان و کشته‌شدگان سانحه هوایی صبح امروز را اعلام کرد و به ایسنا، گفت: صبح امروز یک فروند هواپیمای مسافربری حوالی جاده قدیم کرج دچار سانحه می‌شود و بلافاصله اورژانس تهران کدهای زمینی و هوایی خود را جهت ارائه خدمات درمانی و امدادی به محل حادثه اعزام کرد.

وی گفت: بنابر اخبار اولیه، ۵ مصدوم این حادثه جهت کامل شدن خدمات درمانی به بیمارستان امام منتقل شدند اما متاسفانه مابقی مسافران سر صحنه جان خود را از دست دادند.

نسیم- سپاه شایعات مربوط به تعلق هواپیمای سقوط کرده به این نهاد را تکذیب کرد.

رئیس اورژانس کشور: وجود ۵ نوزاد و کودک بین مصدومان را تأیید نمی‌کنیم

 صابری‌نیا رئیس اورژانس کشور در گفت‌وگو با تسنیم تعداد مصدومان را ۷ نفر اعلام کرد و گفت: ۳ مصدوم شامل یک خانم و دو آقا توسط امداد هوایی به مراکز درمانی منتقل شدند. ۴ نفر هم توسط «ون‌»‌های عبوری به مراکز درمانی منتقل شدند. اینکه گفته می‌شود ۵ کودک و نوزاد در بین مصدومان وجود داشتند نیز تأیید نمی‌شود.

مدیر بحران استان تهران: جلسه شورای بحران استان به ریاست استاندار تشکیل می‌شود

 مدیر بحران استان تهران با اشاره به حادثه سقوط هواپیمای مسافربری در شمال فرودگاه مهرآباد تهران با بیان اینکه این هواپیما متعلق به لاین هوایی سپاهان تهران – طبس بوده است، گفت: اطلاعات بیشتر از جان‌باختگان حادثه پس از تشکیل شورای بحران استان به ریاست استاندار اعلام خواهد شد.
وی افزود: تا لحظاتی دیگر شورای بحران استان به ریاست استاندار و جانشین استاندار برگزار می‌شود و امیدوار هستیم تلفات این سانحه را به نحو احسن کاهش دهیم.
مدیر بحران استان تهران خاطرنشان کرد: امیدوار هستیم تا آخر امروز و بعد از تشکیل شورای بحران و مشخص شدن ابعاد حادثه و علت آن تعداد دقیق جانباختگان این حادثه را از طریق رسانه‌ها به شهروندان برسانیم.

* این خبر لحظه به لحظه تکمیل می شود.