تاریخ انتشار خبر: ۶ , اردیبهشت, ۱۳۹۴ | ۱۸:۰۱:۴۱
کد مطلب : 83272
آغاز کمپین انتخاباتی تد کروز؛

سناتوری که معتقد است زمین به دور او می چرخد

سناتور کروز در اولین گام از تبلیغات انتخاباتی اش در جمع یهودیان لاس وگاس به شدت به انتقاد از توافق هسته ای احتمالی، سیاست های اوباما، اقدامات جان کری و… تاخت.

به گزارش عصر آبادان ، تد کروز سناتور جمهوری خواه ایالت تگزاس که پیش از هم حزبی هایش فعالیت های انتخاباتی سال ۲۰۱۶ را آغاز نموده در اولین کمپین انتخاباتی اش در لاس وگاس جنجال به پا نمود. کروز که در این تجمع در میان یهودیان سخنرانی می نمود با درک اهمیت و جایگاه آن ها  در جامعه و سیاست آمریکا به تمجید گسترده از یهودی ها و اسرائیل مبادرت ورزید و تلاش نمود خود را دوست واقعی رژیم صهیونیستی نشان دهد.

سناتور جمهوری خواه ایالت تگزاس در ادامه به سیاست های آتی خود در قبال منطقه خاورمیانه و توافق احتمالی هسته ای میان تهران و شش قدرت جهانی پرداخت و به شدت آن را تقبیح نمود. کروز اظهار داشت که تمامی تلاش خویش را جهت عدم انعقاد چنین توافقی به کار خواهد برد چرا که این موافقت نامه آینده اسرائیل به عنوان بزرگترین متحد آمریکا را به مخاطره خواهد انداخت.

سناتور کروز در کنار همسر و دو دخترش اولین کمپین انتخاباتی را در لاس وگاس کلید زد

سخنان سناتور کروز در حالی با آب و تاب بیان می شد که تنها هشتصد نفر در این کمپین حضور پیدا کرده بودند. به گفته ی ناظران انتخاباتی صلاحیت کروز حتی برای کاندیدا شدن در انتخابات از سوی بسیاری از جمهوری خواهان به چالش کشیده شده است بنابراین تصور انتخاب وی به عنوان رئیس جمهور آتی آمریکا برای بسیاری غیر قابل تصور است. سناتور کروز رقبای سرسختی نظیر جب بوش فرماندار پیشین  کالیفرنیا را در کنار خویش احساس می نماید، افرادی که به مراتب شانس بالاتری را جهت انتخاب شدن به عنوان نامزد نهایی جمهوری خواهان دارند.

وی  در طول سخنرانی بارها از سیاست خارجی باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا و همچنین سناتورهای ارشد دموکرات نظیر جان کری و هیلاری کلینتون به شدت انتقاد کرد و گفت حمایت از اسرائیل از مهم ترین اولویت های او است. به نظر می آید هدف از سخنان آتشین سناتور کروز جذب یهودیان جمهوری خواه می باشد، چرا که وی اولین کسی بود که برای رسانه ها در ائتلاف سالانه جمهوری خواهان یهودی سخنرانی کرد.

سناتور ایالت تگزاس سیاست خارجی اوباما و دموکرات ها در قبال ایران را به باد انتقاد گرفته و اوباما را رئیس جمهوری ضعیف خطاب کرد

سناتور جمهوری خواه در خلال حملات تند و تیزش هیلاری کلینتون را نیز به نصیب نگذارد و بارها او را به تمسخر گرفت. او با طنز در رابطه با آینده برنامه های هیلاری گفت: اولین اولویت و برنامه کلینتون، مدیریت امنیت ایمیلش است!. استفاده از ایمیل شخصی به جای ایمیل اداری و انتشار ده ها هزار صفحه ایمیل وزیرخارجه پیشین به یکی از دردسرهای بزرگ هیلاری کلینتون در آستانه انتخابات بدل شده است.

سناتور ایالت تگزاس بخش عمده ای از نطق تبلیغاتی اش را هم به برجسته سازی توانایی اش من جمله در جمع آوری کمکهای مالی و موفقیت رقابت انتخاباتی اش اختصاص داد. کروز در برابر دغدغه های موجود در مورد شباهت رقابت انتخاباتی وی به عنوان سناتور دور اول با رقابت انتخاباتی باراک اوباما در انتخابات ریاست جمهوری سال دو هزار و هشت گفت که ضعف شدید ریاست جمهوری اوباما به این علت نیست که او یک سناتور بود.

سناتور کروز از بخت اندکی جهت پیروزی در انتخابات برخوردار است

تد کروز با داشتن ۴۵ سال از جوان ترین نامزدهای تاریخ انتخابا ریاست جمهوری آمریکا است اظهار داشت: «اوباما یک رئیس جمهور بسیار ضعیف است چون او یک نظریه پرداز افراطی و یک آدم متعصب است و عقاید وی عمیقا برای آمریکا و جهان خطرناک بوده است.»

حملات گاه و بی گاه سناتور جمهوری خواه و خود بزرگ بینی های وی از سوی شماری از سیاستمداران آمریکایی به تمسخر گرفته شده است. باراک اوباما در ضیافت سالانه خبرنگاران و روزنامه نگاران آمریکایی در واشنگتن در این باره گفت: «همه خبرنگاران این روزها به انتخابات دو هزار و شانزده ریاست جمهوری ایالات متحده توجه دارند، در همین باره سناتور تد کروز سخنی درباره انکار وجود تغییرات زیست محیطی مطرح کرده است. این اظهارات موجب شده است او شبیه گالیله شود. البته این مقایسه شاید چندان صحیح نباشد چرا که گالیله معتقد بود زمین به دور خورشید می گردد ولی تد کروز معتقد است زمین دور او می چرخد! او مشکل دارد. خودشیفتگی او بسیار زیاد است.

رئیس جمهور آمریکا افکار خود پسندانه سناتور کروز را به گالیله تشبیه کرده با این تفاوت که کروز معتقد است زمین به دور او می چرخد

ناظران سیاسی بر این باورند که در میان نامزدهای احتمالی انتخابات ریاست جمهوری، هیلاری کلینتون وزیر خارجه پیشین اوباما و همسر بیل کلینتون رئیس جمهور اسبق آمریکا از بیشترین شانس جهت کسب سمت ریاست جمهوری برخوردار است. گفتنی است شانس بالای کلینتون منوط به موفقیت سیاست خارجی و داخلی اوباما در قبال مسائلی هم چون بهداشت و رفاه داخل و حل مسالمت آمیز پرونده هسته ای ایران نیز می باشد. در این میان تد کروز از کمترین شانس برای موفقیت در این باره برخوردار بوده است.

 منبع: فرهنگ نیوز