تاریخ انتشار خبر: ۲۳ , خرداد, ۱۳۹۵ | ۱۱:۱۶:۱۲
کد مطلب : 114294

سناریوی جدید برای فعال کردن گسل های قومی در خوزستان؛تقابل ساختگی برای تحریک قومیت ها

گسل های قومی از جمله نقاط مورد توجه دشمن برای نفوذ و ایجاد زلزله های اجتماعی و سیاسی است مساله ای که در ماجراهای چند روز اخیر و سال های گذشته در استان خوزستان شاهد آن بوده ایم که البته با هوشیاری مردم و مسئولین تاکنون دشمن در این راه موفقیتی حاصل نکرده است.

از روز گذشته شاهد فاز جدید اقدامات روانی یک جریان رسانه ای خاص برای ایجاد تفرقه قومی در استان خوزستان بودیم این جریان در ابتدا با یک سناریو مشخص رئیس مجمع نمایندگان خوزستان را تحریک کرده و از جملات ناآگاهانه وی جهت  تهییج یک قومیت بهره برداری می کند و در گام دوم با لفاظی سیاست تقابل قومی را در پیش می گیرد در این بین به نظر می رسد عده ای با هماهنگی قبلی خود را به عنوان قومیت مقابل جا زده و به جدال کلامی با این جریان می پردازند تا این بازی ساختگی ابعاد اجتماعی پیدا کند.
در این بین تمام کنش ها و واکنش های صورت گرفته به صورت گسترده از طرف دو گروه در شبکه های اجتماعی منتشر می شود و هر کدام به جای نقد یکدیگر به تمایزات قومی دامن می زنند تا بتوانند عقبه اجتماعی برای خود ایجاد کنند و فیتیله اختلاف قومی را بالا نگه دارند.
همین هفته گذشته بود که رهبرمعظم انقلاب در هشداری به نمایندگان مجلس فرمودند: دشمن در تلاش است تا گسلهای قومی، عقیدتی و جناحی را فعال و تبدیل به زلزله کند، بنابراین نمایندگان مجلس باید تلاش کنند تا این طراحی دشمن به نتیجه نرسد.
همانطور که رهبرمعظم انقلاب فرمودند گسل های قومی از جمله نقاط مورد توجه دشمن برای نفوذ و ایجاد زلزله های اجتماعی و سیاسی است مساله ای که در ماجرای فوق و برخی حوادث سال های گذشته در استان خوزستان شاهد آن بوده ایم که البته با هوشیاری مردم و مسئولین تاکنون دشمن در این راه موفقیتی حاصل نکرده است.
لکن به نظر می رسد در شرایطی که استان خوزستان به دلیل عدم معرفی استاندار وضعیت شکننده ای را در برخی از حوزه ها تجربه می کند جریانات فتنه انگیز فرصت را غنیمت شمرده و به ترکتازی در این میدان پرداخته اند لذا می بایست مردم و مسئولین زیربط نسبت به نقشه های شوم آن ها آگاهی لازم را داشته باشند تا از بروز اصطکاک های بی دلیل در فضای اجتماعی استان جلوگیری شود.
پی نوشت:
عده ای از فتنه گران خود را پشت سر نوجوانان قایم کرده اند….
  1. محمدرضا می‌گه:

    البته باید در کنار صحبت های غیر مسوولانه و غیرکارشناسی برخی از سیاسیون استان باید از حرکات مشکوک فرهنگی ومذهبی کسانی که در عمل نشان داده اند که به اصول مقید وپایبند نیستند نیز اشاره نمود. بعنوان نمونه برگزاری مراسنمی نیمه رمضان و گرگیعان در ابادان و در کنار ساحل اروند رود بدون مجوز مراجع ذیصلاح و استفاده از اشعار موهوم و نمادهای تجزپیه طلبانه چه سنخیتی با تولد کریم اهل بیت دارد.وقتی مراسمی مجوز ند ارد چگونه توسط ناجا مسیر خیابانها برای انها مسدود میشود.چه کسی پاسخگوست که خواندن شعرهای خواننده عراقی که در تحکیم پایه های حزب بعث عراق نقش به سزایی داشت در شب میلاد امام حسن مجتبی مجاز بوده و یا خیر.باید هوشیار بود که افراد مغرض نتوانند وحدت بین اقوام رابرهم زنند.