تاریخ انتشار خبر: ۲۷ , مرداد, ۱۳۹۳ | ۱۸:۵۸:۴۹
کد مطلب : 39520

سنت عجیب و خطرناک “نارگیلی” +تصاویر

هرساله عده بسیار زیادی از مردم به یک روستای دور افتاده در جنوب هند سفر می کنند تا در یکی از مراسم های باورنکردنی این منطقه شرکت کنند.

هندوستان کشوری است که امکان ندارد سالانه حداقل یک مراسم خیلی عجیب در آن برگزار نشود. هرکدام از این مراسم های عجیب دارای قوانین خاص خود هستند و غالبا بسیار خطرناک و کشنده اند.

هرساله عده بسیار زیادی از مردم به یک روستای دور افتاده در جنوب هند سفر می کنند تا در یکی از مراسم های باورنکردنی این منطقه شرکت کنند. این مراسم که بیشتر شبیه تنبیه برای  مجازات انسان های خلافکار است به  عنوان سنتی دیرینه برای افزایش سلامتی برگزار می شود.

سنت عجیب و خطرناک

در این مراسم یک رهبر مذهبی با کوبیدن نارگیل های محکم و سخت به سر داوطلبان آن ها را برای یک سال از هر بیماری بیمه می کند. پس از اینکار هر داوطلب حال خاصی دارد برای مثال عده ای از شدت ضربه غش می کنند و برخی هم بدن احساس دردی به دنبال جمع کردن خرده های نارگیل هستند.

به گفته افرادی که در این مراسم شرکت می کنند، گاهی اوقات آن ها برای ساعت های طولانی منتظر کوبیده شدن نارگیل به سرشان هستند و به یک ایمان قلبی به این سنت عجیب رسیده اند که هیچ ریشه علمی در آن دیده نمی شود.

سنت عجیب و خطرناک

تا به حال پزشکان بسیاری از سراسر دنیا به روش های مختلف اعتراض خود را نسبت به این مراسم عجیب نشان داده اند ولی هیچ فایده ای نداشته است و بازهم مراسم به قوت خود برگزار می شود. پزشکان و متخصصین این مراسم را یکی از خطرناکترین و کشنده ترین سنت های هندوستان می دانند.

منبع: باشگاه خبرنگاران