تاریخ انتشار خبر: ۱۴ , دی, ۱۳۹۳ | ۱۰:۱۰:۰۳
کد مطلب : 64546
معاون استاندارخوزستان:

سند چشم انداز خوزستان به عنوان مرکز راهبردی جنوب و غرب آسیا در نظر گرفته شد

عصر آبادان:معاون برنامه ریزی استاندار خوزستان گفت: سند چشم انداز توسعه استان خوزستان توسط دولت برای تصویب نهایی در حال بازنگری است.

 به گزارش رهیاب نیوز  امید حاجتی در شورای برنامه ریزی و توسعه استان خوزستان اظهار داشت: در این سند تلاش شده است در یک رویکرد جدید به نیازهای منطقه علاوه بر ماموریت های ملی توجه شود.

وی گفت: سند چشم انداز تمامی استان های کشور در حال بازنگری است و سند چشم انداز استان نیز به گونه ای تدوین شده است که وضعیت فعلی استان پایدار بماند و برای پیشرفت هر بخش برنامه هایی در نظر گرفته شده است.

معاون برنامه ریزی استاندار خوزستان با اشاره به یکی از برنامه هایی که برای استان در آینده در نظر گرفته شده افزود: بر این اساس برنامه ریزی شده تا از انرژی های پاک مثل باد و خورشید برای تولید برق در استان استفاده شود.

حاجتی افزود:در حال حاضر ۶۰ درصد برق خوزستان از نیروگاه های برق ، آبی تولید می شود و ۲۱ درصد برق کشور نیز از خوزستان تامین می شود.

وی بیان داشت : نیازهای استان اعم از مشکلات اشتغال و زیست محیطی در این سند بسیار مورد توجه قرار گرفته است، ویرایش اول این سند مورد موافقت قرار گرفته و ویرایش دوم نیز با مشارکت دستگاه های اجرایی انجام شده و در دست بازنگری است.

وی عنوان کرد: بر اساس این سند خوزستان به عنوان مرکز راهبردی جنوب و غرب آسیا در نظر گرفته شده است و عملکردی فراملی دارد تا با کشورهای حوزه خلیج فارس و هم مرز در ارتباط باشد.