تاریخ انتشار خبر: ۱۰ , آبان, ۱۳۹۳ | ۱۵:۵۸:۴۹
کد مطلب : 52095

سنگ اندازی مسئولان دانشگاه آزاد آبادان در برگزاری مراسم عزای حسینی

ریاست و مسئولان دانشگاه آزاد آبادان در راه برگزاری مراسم عزاداری سید و سالار شهیدان در این دانشگاه به بهانه های گوناگون سنگ اندازی می کنند.

به گزارش عصر آبادان به نقل از موج چهارم بر اساس مصوبه شورای فرهنگی دانشگاه برگزاری مراسم مربوط به ایام محرم امسال در این دانشگاه برعهده دفتر فرهنگ دانشگاه قرار گرفت و قرار بود تا بسیج دانشجویی به عنوان مسئول اجرای این برنامه در سطح دانشگاه و دفتر فرهنگ به عنوان ناظر عمل نمایند.

 

در همین راستا از مسئول بسیج دانشجویی این دانشگاه تقاضا شد که لیست اقلام مورد نیاز خود را برای برپایی مقدمات عزاداری حسینی در این دانشگاه آماده و تحویل مسئول مربوطه دهد. اما پس از تحویل لیست اقلام و با وجود آنکه هزینه ها و اقلام مشخص شده توسط بسیج در مقایسه با سال های گذشته کاهش قابل توجهی داشت، سنگ اندازی های مسئولان دانشگاه در تهیه اقلام مورد نیاز، تخصیص بودجه و عدم همکاری با بسیج دانشجویی برای پیشبرد مقدمات کار آغاز شد.

 

سرانجام این ناملایمات که در چندین نوبت به بحث میان ریاست دانشگاه و مسئول بسیج دانشجویی منجر شده بود باعث شد تا مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد آبادان به علت آنچه که وی رعایت نشدن حرمت امام حسین (ع) و محرم در این دانشگاه عنوان کرده بود از ادامه کار منصرف شود و عصر روز جمعه، نهم آبان ماه مجبور به جمع آوری ایستگاه صلواتی و کلیه موارد مربوط به عزاداری عاشورا از سطح دانشگاه شود.

 

آنچه مسلم است کمک به برپایی مراسم عزاداری برای سید و سالار شهیدان امام حسین (ع) و یاران وفادارش فرای باندبازی یا لجبازی های کودکانه می باشد، از اینرو از مسئولان دانشگاه انتظار می رود که هرچه سریعتر اقدامات لازم را زمینه رفع مشکلات بوجود آمده بعمل آورند.