تاریخ انتشار خبر: ۲ , اردیبهشت, ۱۳۹۴ | ۱۰:۱۲:۵۶
کد مطلب : 81777
مدیرکل آموزش و پروش خوزستان:

سهمیه استخدامی ۵۰۰۰ نفری آموزش وپرورش / تجمع معلمان صنفی بود

محمد تقی‌ زاده گفت :سهمیه استخدامی ۵۰۰۰ نفری برای ۱۱ استان درکشوررا در مقطع ابتدایی پیش رو داریم که قطعا بیشترین سهمیه هم ازآن خوزستان خواهد بود.

 محمد تقی‌ زاده مدیرکل آموزش و پروش خوزستان در گفتگو با اهوازنوین در خصوص تجمع معلمان در مقابل ساختمان آموزش و پرورش استان اظهار داشت: معلمان خواسته هایشان صنفی بود و تقاضادارندکه حقوقشان با سایر بخش های دولت همسان باشد  و دیگری در خصوص مطالباتشان که از دو سال گذشته  هنوز پرداخت نشده است  هستند که اگر رسانه ها بخواهند با  زاویه ای بدبینانه به این مسئله بپردازند منصفانه نیست و تا به الان هم غیر از این موضوع در این تجمعات مسئله دیگری مشاهده نشده است که رسانه ها بخواهند سوء استفاده نمایند .

مدیرکل آموزش و پروش خوزستان در ادامه افزود :دراخرین جلسه ای که با حضور وزیر آموزش و پرورش با مدیران کشور داشتیم تصمیم قطعی وزیر آموزش و پرورش و رئیس جمهور این هست که در اولین فرصت مشکلات معلمین را مرتفع کنند ومطالبات دو سال گذشته معلمان را پرداخت کنند که آموزش و پروش خوزستان نشست هایی را هم بانمایندگان همکاران برپا نمودیم وقول نهایت تلاش راجهت ارائه مطالباتشان دادیم .

تقی زاده با بیان اولویت های پیش رو آموزش و پروش گفت:در حال حاضر بر دو بخش متمرکز شده ایم یکی بحث کلاس های تقویتی است به ویژه در پایه سوم متوسط که شاخص ارزیابی در سطح ملی بر اساس این پایه تحصیلی است.

وی ادامه داد:برای کنکور کلاس های فراگیر و در سطح تمامی شهرستان های استان برگزار کرده ایم و توجه خاصی نیز به این موضوع خواهیم داشت.

تقی‌ زاده با اشاره به سوء استفاده رسانه های خارجی در خصوص تجمع معلمان در مقابل ساختمان آموزش و پرورش استان گفت :رسانه های خارجی متاسفانه همیشه با نیت سو به این مسائل نگاه کرده اند و برداشت های غلط را اشاعه دادند واین ها از کنترل ما خارج است .

مدیرکل آموزش و پروش خوزستان درخصوص کمبود نیرو در دوره ابتدایی تصریح کرد : سهمیه استخدامی ۵۰۰۰ نفری برای ۱۱ استان درکشوررا در پیش داریم که استان خوزستان بیشترین کمبود را دارد وقطعا بیشترین سهمیه هم ازآن این استان خواهد بود.

وی در ادامه افزود : اقدام خوبی که در این استخدامی انجام خواهد شد در اولویت قرار دادن فرزندان معلمان جهت استخدام آموزش و پرورش است .