تاریخ انتشار خبر: ۲۰ , مهر, ۱۳۹۴ | ۱۲:۱۷:۱۵
کد مطلب : 102064
در آبادان اجرا شد؛

سومین مرحله توزیع سبد غذایی حمایتی مادران باردار و شیرده / ۳۴۷ مادر باردار سبد غذایی دریافت کردند

مدیر گروه بهبود تغذیه معاونت بهداشت دانشکده علوم پزشکی آبادان از سومین مرحله توزیع سبد غذایی حمایتی مادران باردار و شیرده دچار سوتغذیه، هدیه مقام معظم رهبری در مناطق تحت پوشش این دانشکده خبر داد.

به گزارش عصر آبادان ؛ سمانه منصوری صبح امروز در گفت‌وگو با خبرنگار عصر آبادان اظهار داشت: به منظور بهبود تغذیه مادران باردار و شیرده و به ویژه غنی‌سازی سفره خانوارهای بی‌بضاعت، سومین مرحله توزیع سبد غذایی حمایتی مادران باردار و شیرده دچار سوتغذیه با مشارکت واحد بهبود تغذیه معاونت بهداشت دانشکده علوم پزشکی آبادان و موسسه بنیاد علوی توزیع شد.

وی در همین خصوص اضافه کرد: این بسته‌ها مربوط به ماه‌های مرداد و شهریور امسال بود که در روزهای گذشته در شهرستان‌های تابعه دانشکده علوم پزشکی آبادان توزیع شد.

مدیر گروه بهبود تغذیه معاونت بهداشت دانشکده علوم پزشکی آبادان ادامه داد: این سبد غذایی به ۳۴۷ مادر باردار و شیرده اهدا شد و هر دو ماه یک بار اجرایی می‌شود.

وی اقلام اصلی این سبد حمایتی را برنج، روغن، مرغ، خرما، تن ماهی، عسل، ماکارونی، عدس، لوبیاچیتی، نخود، پنیر و بلغور عنوان کرد.

منصوری خاطرنشان کرد: ۶۰درصد نیاز مادر باردار به پروتئین از طریق دریافت این سبد غذایی برطرف می‌شود و این سبد حمایتی به منظور پیشگیری از اختلال وزن مادر در دوران بارداری و افزایش کیفیت شیر مادر در دوران شیردهی و نیز به منظور پیشگیری از سوتغذیه کودک  در ۶ماهه  اول  زندگی اهدا می‌شود.