تاریخ انتشار خبر: ۲ , آذر, ۱۳۹۳ | ۰۹:۲۹:۵۰
کد مطلب : 55579

سکانس‌های به‌یادماندنی‌ از ۷۸دربی‌ گذشته +تصاویر

هفتاد و نهمین دربی تهران، امروز دوم آذرماه برگزار خواهد شد، دربی که ۴ تساوی پیاپی و کسل کننده بدون گل در آن، هواداران دو تیم را به ستوه آورده است.

 حالا دل خیلی ها برای لحظات به یادماندنی دربی ها تنگ شده است. لحظاتی که در ۳ بخش آماده شده است و در ادامه به مرور بخش پایانی آنها خواهیم پرداخت.

بخش اول این گزارش را در اینجا بخوانید

۲۱- هفتم اسفند ۱۳۸۳(ورزشگاه آزادی): یکی از شیرین ترین خاطرات آبی ها از دربی. تمام گل‌های این دیدار در نیمه دوم به ثمر رسید. ابتدا رضا عنایتی در دقیقه ۵۷ استقلال را پیش انداخت اما ۲ گل  شیث رضایی و سهراب انتظاری، هواداران پرسپولیس را به برتری امیدوار کرد. با این حال شلیک محمود فکری در دقیقه ۸۷ و گل پیروز قربانی در دقیقه ۹۳ سبب شد استقلال در مقابل چشمان بهت زده هواداران پرسپولیس دربی شماره پنجاه و هشتم را به سود خود به پایان برساند.

سکانس‌های به‌یادماندنی‌ از 78دربی‌ گذشته +تصاویر

۲۲- بیست و پنجم بهمن ۱۳۸۷(ورزشگاه آزادی): مجتبی جباری در دقیقه ۵۶ استقلال را پیش انداخت. اما خطای هند عجیب علیزاده سبب شد پرسپولیس در دقیقه ۹۴ صاحب ضربه پنالتی شود و مازیار زارع این پنالتی را گل کرد تا دربی شصت و شش نیز با تساوی پایان یابد.

سکانس‌های به‌یادماندنی‌ از 78دربی‌ گذشته +تصاویر

۲۳- چهاردهم بهمن ۱۳۸۸(ورزشگاه آزادی): بعد از شش تساوی پیاپی هواداران دو تیم به امید پیروزی یکی از دو تیم به دربی ۶۸ آمدند. در دربی شصت و هشتم گل دقیقه ۱۶ فرهاد مجیدی رنگ این رویا را آبی کرد اما هادی نوروزی در دقیقه ۳۶ بازی را به تساوی کشاند و شوت دیدنی کریم باقری در دقیقه ۸۶ گل برتری پرسپولیس را رقم زد تا سرخپوشان ۲ بر یک دربی پایتخت را به سود خود خاتمه دهند.

سکانس‌های به‌یادماندنی‌ از 78دربی‌ گذشته +تصاویر

۲۴- بیست و سوم مهر ۱۳۸۹(ورزشگاه آزادی): همان دربی معروف و شعار آی بدو آی بدو. تماشاگران دو تیم به تساوی بدون گل رضایت داده بودند که در دقیقه ۱+۹۰ صحنه به یاد ماندنی این دیدار اتفاق افتاد. فرهاد مجیدی از سمت چپ استارت زد و تعقیب شیث رضایی با زمین خوردن او بی نتیجه ماند تا مجیدی گل برتری استقلال در دربی شصت و نه را وارد دروازه پرسپولیس کند.

سکانس‌های به‌یادماندنی‌ از 78دربی‌ گذشته +تصاویر

۲۵- بیست و پنجم شهریور ۱۳۹۰ (ورزشگاه آزادی): نخستین تجربه پرسپولیس با حمید استیلی بسیار ناگوار بود. ۱۲ سال بود که هیچکدام از دو تیم با اختلاف بیش از یک گل پیروز نشده بودند اما در دربی هفتاد و یکم استقلال به آسانی و ۲ بر صفر رقیب خود را شکست داد. فرهاد مجیدی و مجتبی جباری در این دیدار ۲ گل به ثمر رساندند تا استقلال پیروز، حبیب کاشانی برکنار و رویانیان مدیرعامل پرسپولیس شود.

سکانس‌های به‌یادماندنی‌ از 78دربی‌ گذشته +تصاویر

۲۶. هجدهم آذر ۱۳۹۰ (ورزشگاه آزادی): در جام حذفی بار دیگر پرسپولیس و استیلی به استقلال رسیدند. بازی در وقت قانونی بدون گل تمام شد اما ۳ گل از مجتبی جباری و اسماعیل شریفات، هم سبب حذف سرخپوشان شد و هم حکم اخراج استیلی از پرسپولیس را صادر کرد. دربی هفتاد و سوم پرگل ترین پیروزی در دربی های چند سال اخیر دو تیم است.

سکانس‌های به‌یادماندنی‌ از 78دربی‌ گذشته +تصاویر

۲۷- سیزدهم بهمن ۱۳۹۰ (ورزشگاه آزادی): شبی استثنایی و خاطره انگیز برای هواداران پرسپولیس؛ دربی هفتاد و چهارم تبدیل شد به حماسه ۳-۱۰-۱۰ پرسپولیسی ها. میلاد میداوودی(۳۲) و فریدون زندی(۵۰) برای استقلال گلزنی کردند تا به نظر برسد افسانه سوبله، چوبله بر روایت شکست ناپذیری دنیزلی و مهدوی کیا در دربی غلبه خواهد کرد. اخراج مهرداد اولادی و ۱۰ نفره شدن پرسپولیس جای تردید در مقابل تیره بختی پرسپولیس نگذاشته بود اما ناگهان مهدوی‌کیا و ایمون زاید به برگ برنده پیرمرد ترکیه‌ای تبدیل شدند. در دربی هفتاد و نه،  ایمون زاید هتریک کرد تا خاطره شیرین پرسپولیسی‌ها رقم بخورد. به این ترتیب پس از ۴ باخت پیاپی، پرسپولیس به بهترین نحو از زیر سایه شکست در دربی ها خارج شد.

سکانس‌های به‌یادماندنی‌ از 78دربی‌ گذشته +تصاویر
منبع: طرفداری