تاریخ انتشار خبر: ۲ , اردیبهشت, ۱۳۹۴ | ۱۴:۱۲:۳۳
کد مطلب : 81858
طنز نوشت سگی؛

سگ واپسان؛ خواهان حقوق برابر برای انسان و سگ! +عکس

شنیده‌ای که عده‌ای از خدا بی خبر چه به جان سگ‌ها آورده اند؟ با سرنگ پر از اسید به جان آنها افتاده و آنها را با زجر معدوم کرده اند. انگار نه انگار که سگ‌ها هم انسانند؛ برابری حقوق سگ و انسان آرزوی ماست؛ حقوق زن = حقوق مرد، اصلا سگ‌ها فرشته اند. سگهای سرزمینم برادران ما هستند!!‌ حق حیات حیوانات سرزمینم فریاد من است!

 خبرگزاری دانشجو طی مطلبی طنز نوشت: اولی: شنیده‌ای که عده‌ای از خدا بی خبر چه به جان سگ‌ها آورده اند؟ با سرنگ پر از اسید به جان آنها افتاده و آنها را با زجر معدوم کرده اند. انگار نه انگار که سگ‌ها هم انسانند؛ اصلا برابری حقوق سگ و انسان آرزوی ماست؛ حقوق زن = حقوق مرد؛ اصلا سگ‌ها فرشته اند. سگ های سرزمینم خواهران و برادران ما هستند! حق حیات حیوانات سرزمینم فریاد من است! بد رفتاری با حیوانات = افزایش خشونت در جامعه.

 

 

دومی: خب در اینکه فعل اشتباه بوده و نباید با مخلوق خدا چنین کرد که شکی نیست! اما چرا جو گیر می شی! سگ ها انسانند یعنی چه؟ داد و بیداد برای سگ‌های سرزمین یعنی چه! پلنگ‌های در حال انقراض سرزمینت که تند و تند کشته میشن حیوان سرزمینت نیستن!! شکار حیوانات افزایش خشونت نبوده که تو این چند سال اخیر نریختین تو خیابونا؟ اصلا یه سوال؛ سگ‌ها چند درصد از جامعه شما رو تشکیل میدن؟

 

اولی: بجای گیر دادن بپوش بریم سازمان محیط زیست تجمع کنیم …هم فاله هم تماشا… تازه تو بسته‌بندی جدید ساندیس هم میدن!

 

دومی: آقا من یه سوال مبنایی دارم؛ نه که احترام به مخلوق خدا بد باشه ها …خیلی هم خوبه… اما سوالم اینه که تا حالا برای ۶۵۰۰ کشته تصادفات جاده‌ای اینجوری تجمع کردین و گلوتونو پاره کردین؟  بعد حالا تجمع می کنی برای سگ‌های سرزمینت! بعد انتظار داری ما هم باورمون بشه که تو به فکر مخلوق خدا و انسانیت و حیوانیتی… ما رو گیر آوردی؟! الحق و الانصاف که با این سطح دغدغه مندی باید بهت گفت سگواپس!!‌ برو به سگواپسیت برس!

 

اولی: بی ادب! بجای این حرفا باید از من حمایت کنی… من هم حق زندگی دارم!

دومی: بی ادب چیه … تو واسه خاک بر سری مردم اهواز اینجوری بهم نریختی که برای سگ کشی بهم ریختی!! من که نمیگم بده … میگم دغدغه هاتو اولویت بندی کن سگواپس!‌ همین! بعدشم انگار حالت خوب نیست. از شدت علاقه به سگ دچار همزاد پنداری شدی گویا!‌ اوه اوه …تبت هم که رفته بالا ! نکنه لپتوز پیروز* سگی گرفته باشی …

* لپتوز پیروز نوعی بیماری باکتریایی تک گیر مشترک بین سگ و انسان است و با شدت‌های مختلفی بروز می‌کند. واکسیناسیون سگ توسط دکتر دامپزشک در دو تا سه نوبت متوالی با فواصل معین در اولین بار و واکسیناسیون سالانه خطر بیماری را در سگ به صفر می رساند.