تاریخ انتشار خبر: ۲۳ , فروردین, ۱۳۹۵ | ۱۳:۰۷:۳۷
کد مطلب : 111430
همزمان با بهانه‌جویی دوباره سعودی‌ها

سیاسی‌کاری یک روز قبل از قرعه‌کشی جام جهانی/ AFC از میزبانی ایران ایراد گرفت

یک روز مانده به قرعه‌کشی مرحله نهایی مقدماتی جام‌جهانی ۲۰۱۸ روسیه، AFC سیاسی‌کاری خود را برای گرفتن میزبانی از ایران آغاز کرد!

خبرگزاری فارس: سیاسی‌کاری یک روز قبل از قرعه‌کشی جام جهانی/ AFC از میزبانی ایران ایراد گرفت

تیم‌ملی کشورمان که به مرحله نهایی مقدماتی جام‌جهانی ۲۰۱۸ روسیه راه یافته است و احتمال همگروه شدن با سعودی‌ها را دارد، سیاسی‌کاری AFC و سعودی علیه ایران آغاز شد.

کنفدراسیون فوتبال آسیا پس از آنکه رای نهایی خود را درباره اختلافات فوتبالی ایران و عربستان در لیگ قهرمانان آسیا به نفع سعودی‌ها و با دخالت سیاست در فوتبال صادر کرد و میزبانی این رقابت‌ها را به کشور ثالث واگذار کرد، ابن بار یک روز مانده به قرعه‌کشی مرحله نهایی مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه، رایی جنجالی و سیاست مآبانه صادر کرد  و برای فدراسیون فوتبال عراق خط و نشان کشید که میزبانی ایران در بازی اخیر تیم‌ملی عراق مقابل وینتام خوب نبوده است!

عراقی‌ها ایران را به خاطر تحریم‌های فیفا به عنوان میزبان بازی‌های خودشان در مقدماتی جام‌جهانی ۲۰۱۸ روسیه انتخاب کرده بودند. تمام بازی‌های عراق بدون کوچکترین مشکلی در ورزشگاه دستگردی تهران برگزار شد اما این هشدار AFC به فدراسیون عراق  آن هم یک روز مانده به قرعه‌کشی،به نوعی بوی سیاست و دخالت سعودی‌ها را دارد زیرا آنها به هر نحوی می‌خواهند که میزبانی ایران را زیر سوال ببرند.

این رای AFC همزمان با بهانه‌جویی دوباره سعودی‌ها بوده، زیرا فدراسیون عربستان روز گذشته تاکید کرد که رای نهایی AFC درباره برگزاری بازی‌ها در کشور ثالث برای تیم‌ملی نیز صادق است و آنها هرگز به ایران نمی‌روند.

البته مشکل عربستان تنها با ایران نیست بلکه با عراق و افغانستان در مرحله قبلی در ایران بازی های خود را برگزار کردند و حالا عراق و سوریه هر دو به خاطر مسائل داخلی کشورشان، ایران را به عنوان یکی از گزینه‌های میزبان بازی‌های خود در رقابت‌های مقدماتی جام‌جهانی مدنظر دارند و با این تفاسیر سعودی‌ها تمام تلاش خود را می‌کنند تا AFC را به همراه خود داشته باشند تا فیفا را راضی کنند که این بازی‌ها به کشور ثالث انتقال پیدا کند.

به گزارش فارس، با این تفاسیر مسئولان فدراسیون کشورمان باید دنبال تدابیری مناسب باشند  و از الان دنبال برنامه‌ریزی باشند که در سطح ملی مقابل خواسته سعودی‌ها عقب‌نشینی نکنند و با هر قیمتی از میزبانی‌مان دفاع کنند./فارس