تاریخ انتشار خبر: ۲۸ , آذر, ۱۳۹۳ | ۲۳:۱۵:۳۲
کد مطلب : 60562

سید حسن خمینی یا ابوترابی ؛ سخنران مراسم سالگرد ارتحال آیت الله جمی کیست؟ / بالاخره راز تبلیغات گسترده هم کشف شد!

عصر آبادان : شنیده ها حاکی از آن است که مسئولان برگزاری مراسم سالگرد ارتحال مرحوم آقای جمی قصد دارند از حجت الاسلام حسن خمینی برای سخنرانی در این برنامه دعوت نمایند.

به گزارش عصر آبادان : گفته می شود مسئولان ستاد ارتحال مرحوم ایت الله جمی امام جمعه فقید آبادان در صدد هستند تا از بین یکی از دو شخصیت مطرح به نام های سید حسن خمینی و سید محمد حسن ابوترابی فرد یکی را به عنوان سخنران به این برنامه دعوت کنند.

البته هر دو فرد نام برده شده از چهره های موجه و مورد اعتماد نظام و رهبری هستند و از بابت حضور این دو بزرگوار نگرانی وجود ندارد با این وجود اما در انگیزه ی برخی از افراد مسئول خارج از شهرستان که نقش موثری در انتخاب سخنران برنامه دارند ، کماکان ابهاماتی وجود دارد.

امروزه اگر چه تندروهای اصلاح طلب برای انتساب نوه ی حضرت امام(ره) به جریان فکری خود ، خودکشی می کنند تا به بهانه نام مبارک حضرت امام (ره) ، نزد مردم اعتبار کسب کنند و آن را در جهت بازسازی جریان سیاسی شان مورد استفاده قرار دهند اما فرزند حاج احمد آقای خمینی، تاکنون نه تنها در جهت خواست و اراده ی اصلاح طلبان یعنی “ساختارشکنی” حرکت نکرده بلکه در بسیاری اوقات نیز عاقلانه وهوشمندانه به وصیت پدر بزرگوارشان مبنی بر ولایتمداری و تبعیت از رهبری عمل کرده اند که یک گواه روشن آن ، ابراز علاقه شفاف و بی پرده نسبت به مقام معظم رهبری و تمجید از نقش رهبری انقلاب پس از رحلت امام خمینی(ره) در مراسمات هر ساله ی ارتحال حضرت امام (ره) است.

imam-seyed-hasan

در آبادان و استان خوزستان نیز برخی جرزنی ها و تقلاهای سیاسی با اغراض مختلف در حال انجام است تا از حضور سید حسن خمینی برای شانتاژ تبلیغاتی و در نتیجه به دست گرفتن فضای سیاسی شهرستان و استان، بهره لازم را ببرند . بخصوص اینکه اخیراً موقعیت این دست افراد  دچار تزلزل شده ، این تحرکات بالطبع ضرورت بیشتری برای شان  خواهد داشت.

نکته دیگر اینکه اکنون که موضوع حضور سخنرانانی همچون سید حسن خمینی مطرح شد ، می توان به راز گستردگی تبلیغات ششمین سالگرد مرحوم آقای جمی پی برد. واضح است که بانیان ستاد برگزاری مراسم سالگرد برای به وجود آمدن یک تجمع آبرومند بیش از هر زمان دیگری احساس نگرانی می کنند و شاید به همین خاطر دست به دامان بیلبوردها ، بنرها و اعلامیه های پر شمار شده اند.

این در حالی که ظرفیت محل برگزاری مراسم یعنی حسینیه ثارالله آنقدر محدود است که به جرات می توان ادعا کرد اعلام عمومی از صدا وسیمای مرکز آبادان طی دو یا سه روز “بدون حتی یک ریال هزینه تبلیغاتی” ، چند برابر ظرفیت این مکان را گرد هم جمع می کند. زیرا مردم آبادان برای امام جمعه فقید خود احترام فوق العاده ای قائل بوده و هستند و به پاس قدردانی از خدمات وی بی هیچ منتی حضور می یابند.

جال اینجاست گفته می شود یکی از خصوصیات ممتاز و بارز مرحوم آیت الله جمی دقت و وسواس در صرف هزینه های بیت المال بود. آنهایی که پیش تر از نزدیک روحیات این روحانی مجاهد را مشاهده کرده بودند مدعی هستند که بدون شک اگر او امروز حضور داشت ، اجازه ی صرف چنین هزینه هایی از کیسه ی بیت المال را نمی داد و رفع فقر و مشکلات مردم را بر همه این مصارف بی فایده ترجیح می داد.

 1. یک ایرانی می‌گه:

  جریان اصولگرایی و دلواپس از چه چیزی نگرن است

 2. ناشناس می‌گه:

  باسلام
  بخدا قسم تا جایی که پای سفره ی آقای جمی بودم ازایشان جز سادگی چیزی ندیدم وبخدا ایشان راضی به این همه هزینه نیست بخدا این همه خانواده نیازمند وبی سرپرست و یتیم تواین شهر است این همه فوتبالیست روزانه داره درآبادان به علت کمبود امکانات یکی یکی دارند ازاین چرخه خارج میشوندچه خبره این همه بنر وهزینه ها بی جا، کجای این کارها اعتدال است وشخص بنده اصلا راضی نیستم که حق بنده ومردم بی گناه ومطمئن هستم آقای جمی هم راضی نیست که این هزینه ها استفاده بشود.

 3. رضا می‌گه:

  میگوم مگه این همه هزینه از بیت المال است. بخدا اگه اینطو.ر باشد بعنوان یک شهروند ر ضایت ند ارم. خوب بود ستاد مرد می تشکیل میشد و به یقین مرد م اباد ان قدر ان مر د مبارز ر ا مید اند و با غیر ت وار د این عر صه میشدند .

 4. محسن می‌گه:

  تاکنون رسم ستاد برگزاری این بود ه که یک سخنران بزر گ کشوری ر ا مطر ح و د ر د قیقه ۹۰ سخنر ان ر ا عوض میکنند و معلوم نیست این جر یان به دنبال چ
  یست و چر ا از وجهه معنوی ان مردئ بزگ به نفع خو.د اینگونه بهره بر د اری میکنند.