تاریخ انتشار خبر: ۱۶ , اسفند, ۱۳۹۳ | ۱۲:۲۹:۵۵
کد مطلب : 76146
بیانیۀ مجمع عالی بسیج اساتید استان خوزستان

شاهد انتصاب های نادرست در رأس برخی دانشگاه ها خصوصا معاونت های فرهنگی هستیم

متأسفانه در این مدت شاهد برخی انتصاب های نادرست در رأس برخی دانشگاه ها، دانشکده ها و خصوصا معاونت های فرهنگی آن می باشیم که ضرورت دارد مسولین محترم آموزش عالی کشور و دیگر نخبگان و دلسوزان دانشگاه ها به این مسأله واکنش نشان دهند.

 

 

 

به گزارش عصر آبادان ؛مجمع عالی بسیج اساتید استان خوستان در خصوص مسائل مهم کشور و دانشگاه ها بیانیه ای را در ۴ بند منعکس نمود.

 

متن این بیانیه به شرح ذیل می باشد:

 

ضمن عرض سلام و درود بی پایان به روان پاک امام راحل (ره) و شهدای بزرگوار انقلاب اسلامی و آرزوی سلامتی و طول عمر با عزت برای رهبر معظم انقلاب اسلامی، حضرت آیت الله خامنه ای (مُدَظلَه العالی)، ایام عزاداری و سوگواری بانوی دو عالم، أمَ أبیها، حضرت زهرا (س) را به پیشگاه عموم مردم ایران خصوصاً اساتید معظم دانشگاه ها تسلیت و تعزیت عرض می نماییم.

 

بسیج اساتید استان خوزستان در راستای وظیفه ذاتی خود در حفظ و پاسداری از ارزشهای والای انقلاب اسلامی و کمک به توسعه علمی دانشگاه ها دیدگاه خویش را در خصوص مسائل مهم روز کشور خصوصاً دانشگاه ها به این ترتیب اعلام می نماید:

 

  1. همانگونه که مقام معظم رهبری بارها تأکید داشته اند گفتمان علمی و فناوری باید در رأس تمامی امور کشور خصوصا فضای حاکم بر دانشگاه ها باشد. بر این اساس مدیران آموزش عالی کشور می بایست به گونه ای فضای علمی دانشگاهها را مدیریت کنند که کیفیت آموزش و پژوهش ارتقا یافته و در نتیجه اجتهاد و تولید علم در تمامی حوزه های علمی کشور به گونه ای ملموس مشاهده شود.

 

  1. از آنجا که دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی یکی از موثرترین نهادهای کشور بر فضای فکری و فرهنگی جامعه می باشد، سیاست های فرهنگی دانشگاه ها باید بر اساس رهنمودهای مقام معظم رهبری که همانا توجه به ارزشهای اسلام ناب و ضرورت بهره مندی از نخبگان فرهنگی حوزه و دانشگاه در راستای اسلامی سازی دانشگاه ها باشد. متأسفانه در این مدت شاهد برخی انتصاب های نادرست در رأس برخی دانشگاه ها، دانشکده ها و خصوصا معاونت های فرهنگی آن می باشیم که ضرورت دارد مسولین محترم آموزش عالی کشور و دیگر نخبگان و دلسوزان دانشگاه ها به این مسأله واکنش نشان دهند. بدیهی است ادامه این روند بر خلاف رهنمودهای مقام معظم رهبری در خصوص ایجاد فضای فرهنگی و سیاسی سالم در دانشگاه ها و جلوگیری از تبدیل شدن آن به باشگاه های سیاسی که به تعبیر معظم له سمَ مهلک برای دانشگاها به شمار می رود، است.

 

 

  1. در خصوص مسائل هسته ای کشور و مذاکرات ایران با کشورهای مستکبر غرب باید گفت بسیج اساتید استان خوزستان ضمن حمایت از تیم مذاکره کننده هسته ای کشور بر حفظ دستاوردهای هسته ای کشور و در نظر گرفتن خطوط قرمز نظام در مذاکرات تأکید کرده و امیدوار است که مسولان سیاسی دولت با تدبیر و عقلانیت، حقوق ملت عزیز ایران را از دولت های غربی استیفاد نمایند. لازم به یادآوری است که غرب به سرکردگی آمریکا در مذاکرات به دنبال تحمیل کردن خواسته های نامشروع خویش به ملت ایران و محروم ساختن کشورمان از علوم و فناوری های روز دنیاست؛ لذا تیم مذاکره کننده می بایست با استعانت و اتکال به ذات لایتناهی خداوند متعال و مشاوره با دلسوزان کشور و در رأس آن رهبر معظم انقلاب اسلامی از این مذاکرات سربلند بیرون آیند.

 

  1. حقیقت این است که راه درست پیشرفت اقتصادی کشور بازگشت به خویش و نه امید به غرب است. مقام معظم رهبری با تأکید بر مفهوم «اقتصاد مقاومتی» فرمودند که « اقتصاد مقاومتی یعنی آن اقتصادی که در شرایط فشار، در شرایط تحریم، در شرایط دشمنی ها و خصومت های شدید می تواند تعیین کننده ی رشد و شکوفایی کشور باشد.» البته اقتصاد مقاومتی، الزاماتی دارد که عبارت است از استفاده از تمامی ظرفیت های دولت ومردم، حمایت از تولید ملی، مدیریت منابع انرژی، مدیریت مصرف و جلوگیری از فساد اقتصادی و قاچاق. امیداست مسولان اجرایی کشور با الهام از این رهنمودهای دلسوزانه ومدبرانه معظم له،امید دشمنان مردم ایران رابه یأس تبدیل کرده وازتمامی ظرفیتهای موجود برای پیشرفت وآبادانی در خور ملت عظیم الشأن ایران اسلامی استفاده نمایند انشاءالله.

 

مجمع عالی بسیج اساتید استان خوزستان