تاریخ انتشار خبر: ۱۴ , بهمن, ۱۳۹۳ | ۲۲:۵۷:۰۵
کد مطلب : 71561

شاهکار فدراسیون درباره دوپینگ عبدالزهرا +عکس

با بررسی پرونده دوپینگ عبدالزهرا، بازیکن عراقی متوجه می‌شویم بازهم از سوی فدراسیون فوتبال کشورمان شاهکاری صورت گرفته است.

بخش پایانی برنامه نود این هفته به بازخوانی پرونده علا عبدالزهرا بازیکن دوپینگی تیم ملی عراق اختصاص داشت. در حالی که این پرونده هفته گذشته بسته شد و کنفدراسیون فوتبال آسیا اعتراض ایران را رد کرد، عادل فردوسی پور به بازخوانی این پرونده پرداخت.

احمدرضا براتی کارشناس حقوقی فوتبال، دکتر طباطبایی قائم مقام ستاد ملی مبارزه با دوپینگ و دکتر هاشمیان رئیس سابق کمیته پزشکی فدراسیون فوتبال به صورت تلفنی به گفت‌و‌گو پرداخت.

در انتهای برنامه مجری نود به اتفاقات مربوط به دوپینگ علا عبدالزهرا اشاره‌ای داشت و بر این اساس با براتی در ابتدای صحبت‌های خود گفت: نادو در مورد دوپینگ این بازیکن به فیفا اطلاعی نداده و فیفا نیز اظهار دارد از طریق وادا از این مسئله مطلع شده است.

براتی عنوان کرد: فسخ قرارداد عبدالزهرا ابهام دارد. تراکتوری‌ها سندی منتشر کرده‌اند که نشان می‌دهد او ۱۸ شهریور قراردادش را فسخ کرده و خود بازیکن گفته من ۱۹ شهریور قرارداد را فسخ کرده‌ام و ۲۰ شهریور ایران را از فرودگاه امام خمینی ترک کرده‌ام. همزمانی تاریخ فسخ قرارداد با مشخص شدن نتیجه دوپینگ و خروج از ایران عجیب است. نادوی ایران در تاریخ ۲۶ شهریورماه به فیفا نامه زده است و چرا نادوی ایران در تاریخ ۱۹ تا ۲۶ شهریورماه نامه‌نگاری نکرده است؟

براتی عنوان کرد: می‌خواستند افکار عمومی را بازی بدهند و بگویند ما در فوتبال آسیا کرسی نداریم و این باعث شده رای را به ضرر ایران بدهند. حکم کنفدراسیون فوتبال آسیا هم درست بود.

دکتر طباطبایی قائم مقام ستاد ملی مبارزه با دوپینگ نیز روی خط تلفنی برنامه آمد و درباره این مسئله اظهار داشت: ما به عنوان نادو به وظایف خود عمل کرده‌ایم و مشکلی در این باره نداشته‌ایم و فیفا قوانین بین‌المللی را رعایت نکرده است.

دکتر احمد هاشمیان رییس سابق کمیته پزشکی فدراسیون فوتبال نیز روی خط تلفنی برنامه آمد و گفت: هر نهادی که در خصوص نمونه گیری اقدام کرده است باید اطلاع رسانی آن را نیز عهده دار باشد و رای صادر کند که وادا متاسفانه این کار را نکرد.

به گزارش مشرق، متن نامه ارسالی به AFC هم در نوع خود یک شاهکار محسوب می شود. مشخصا خواندن این نامه کافی است تا AFC متوجه عمق فاجعه در فدراسیون فوتبال ایران شود. قطعا اگر راهی بود عنوان بهترین فدراسیون آسیا در سال ۲۰۱۳ را به واسطه همین نامه از ایران پس می گرفتند.

نمونه ای از متن ارسالی از سوی فدراسیون فوتبال را در زیر می بینید:

شاهکار فدراسیون درباره دوپینگ عبدالزهرا +عکس

نمونه ای از شاهکارهای متن ارسالی:

استفاده از واژه “as the said” تحت عنوان همانطور که قبلاً گفته شد.

استفاده از واژه ” iran super league ” به جای لیگ برتر ایران.

استفاده از واژه ”   composition of iraq national team ” به جای ترکیب تیم ملی عراق.

مطالب مرتبط