تاریخ انتشار خبر: ۴ , خرداد, ۱۳۹۴ | ۰۰:۴۲:۵۰
کد مطلب : 91617

شاهکار قاری مصری در بیت رهبری + فیلم

هم‌زمان با تلاوت معنامحور و استادانه خلف صالح شیخ مرحوم شحات انور، چشم‌های حضار را می‌دیدی که از خشوع در برابر کلام پرودگار به اشک نشسته است.

آخرین برگ از دفتر زرّین مسابقات بین‌المللی قرآن که ورق می‌خورد، همه می‌دانند فردای روز اختتامیه، میزبان شخص اول ام‌القرای جهان تشیع‌اند در بیت ساده و معنوی‌شان.

امسال هم بنا به عهد معهود و رسم مرسوم هر ساله، این دیدار در فضایی روح‌بخش و صمیمی دست داد تا شرکت‌کنندگان این مسابقات از سی و دو کشور اسلامی، راز و رمز عزّت و اقتدار این نظام را در سایه اعتصام پیشوای فرزانه‌‌ و امت در صحنه‌اش به حبل متین الهی تفسیر کنند.
شرح این دیدار و شور و شوق حاکم بر آن، خود حکایتی است مفصل که در جای خود باید گفته شود. اما آنچه اینک در سجاده نگاهتان جاری است، تلاوت قاری جوان و خوش‌خوان مصری، محمود شحات انور، خلف صالح شیخ فقید شحات محمد انور، است که خاطره تلاوت ۲۵ سال پیش پدر را در همین جایگاه تداعی کرده است.

کلیک کنید

در این دیدار، افزون بر تلاوت برگزیدگان این دوره از مسابقات، استاد احمد ابوالقاسمی نیز به نمایندگی از هیات داوران به اجرای تلاوت پرداخت که به همراه دیگر تلاوت‌های اجرا شده در این محفل، هم اینک قابل دریافت است.

تلاوت حسن دانش نفر نخست رشته قرائت دریافت
تلاوت حجه الاسلام رجبی نفر نخست رشته حفظ دریافت
تلاوت شیخ محمود عبدالباسط نفر دوم رشته قرائت دریافت
تلاوت شیخ محمود شحات انور قاری میهمان دریافت
تلاوت استاد احمد ابوالقاسمی نماینده هیات داوران دریافت