تاریخ انتشار خبر: ۲۹ , آذر, ۱۳۹۳ | ۱۳:۵۲:۱۶
کد مطلب : 60789
تحلیلی بر هفته یازدهم لیگ ملی بسکتبال

شاهکار نفت در آبادان/ حرکت آهسته و پیوسته پترو

در هفته یازدهم لیگ ملی بسکتبال کشور، نمایندگان استان خوزستان با کسب پیروزی جایگاه خود را رده‌های سوم و چهارم تثبیت کردند و تیم صنایع همچنان قعرنشین مطلق مسابقات است.

خبرگزاری فارس: شاهکار نفت در آبادان/ حرکت آهسته و پیوسته پترو

به گزارش عصر آبادان، هفته یازدهم لیگ ملی بسکتبال کشور برگزار شد و تیم‌های خوزستانی پالایش نفت آبادان و پتروشیمی بندر امام موفق شدند میهمانان خود را شکست دهند و صنایع باز هم به فروغی دست نیافت و در قعر جدول باقی ماند.

در این دیدار‌ها، ابتدا در ماهشهر و در سالن اندیشه، مدافع عنوان رقابت‌ها رو در روی تیم ثامن مشهد قرار گرفت و موفق شد این تیم را با حاسب ۷۷ بر ۴۹ از پیش‌روی بردارد.

پترو در این دیدار از انسجام خوبی برخوردار بود و با توپ‌گیری‌های به موقع و سرعت دادن به بازی در اکثر این دقایق موفق نشان داد و در هر چهار کوار‌تر برنده از میدان خارج شد.

نکته قابل توجه در این دیدار حضور خوب بازیکنان بندر امام در زیر سبد بود که امتیازهای زیادی را برای این تیم به ارمغان آورد.

در کل نکته‌ای را که می‌توان از وضعیت تیم پتروشیمی بندرامام برداشت کرد این است که این تیم، توان تیمی خود را برای لیگ حرفه‌ای نگه داشته و مقام سومی این تیم در لیگ ملی چندان بر حال این تیم تاثیری ندارد و مدیران و کادر فنی این تیم در این دوره از مسابقات به دنبال تدارک تیمی خود هستند.

اما در تهران و خانه بسکتبال، صنایع پتروشیمی ماهشهر به مصاف مهرام رفت و قابل پیش‌بینی بود که این تیم باز هم دست خالی میدان را ترک کند.

دوندگی بازیکن صنایع پتروشیمی قابل تحسین بود و آنان در این دیدار بار‌ها جسورانه زیر سبد مهرام حاضر شدند و موفق شدند بیش از ۵۰ امتیاز از این تیم بگیرند.

بحث‌های فنی در خصوص تیم صنایع پتروشیمی ماهشهر بسیار است اما، نکته حائز اهمیت در این تیم نبود یک بازیکن پست پنج تمام عیار در این مجموعه شاید عامل اکثر ناکامی‌های این تیم در طول این آوردگاه بوده است که مسئولان و کارد فنی این تیم باید در این خصوص چاره‌ای بیندیشند.

اما پدیده لیگ بسکتبال کشور، بدون‌شک پالایش نفت آبادان است که با حضور پر سر و صدای خود توجه همگان را به خود جلب کرده و باعث شده، جامعه بسکتبال کشور سخت به دنبال نتایج این تیم باشند.

پالایش نفت در حالی در چارچوب هفته یازدهم در خانه به مصاف پمینا رفت که رقابت سخت این دو تیم در جدول پیش از این بازی همچنان پا برجا بود و دو تیم برای سبقت از همدیگر پای به میدان گذاشتند.

نفتی‌ها در این دیدار گر چه خوب بازی را آغاز کردند اما سرعت دادن به بازی توسط نماینده اصفهان باعث شد تا این تیم در یک بازی پیش‌بینی نشده در سه کوار‌تر میزبان خود را پشت سر بگذارد.

اما تفکر هماد سامری اجازه پیش روی به پمینا را در کوار‌تر پایانی ندارد و تغییر سیستمی که در تیم آبادان ایجاد شد باعت شد تا کوار‌تر آخر آبستن حوادث دیگری شود.

پمینا که در طول این بازی‌گاه ۲۷ امتیاز از میزبان خود پیش افتاد، در پایان با هشت امتیاز اختلاف از نفت آبادان شکست خورد، این بازی نشان داد که برتری فنی و عددی در یک تیم ملاک نیست و این برتری بدنی نفت آبادان بود که در پایان امتیاز برد را به همراه داشت.

پالایش نفت در کوار‌تر پایانی تمام برتری‌های خود را به حریف خود دیکته کرد و آمارهای جالبی را به لحاظ فنی، امتیازگیری و بدنی بر جای گذاشت و موفق شد یک برد شیرین و دور از انتظار را برای شهر آبادان به ارمغان آورد و بدین ترتیب یکی از نتایج نادر بسکتبال ایران رقم خورد و تیمی که در کوار‌تر سوم با ۲۷ امتیاز عقب افتاد، موفق شد در وقت چهارم بازی، با هشت امتیاز اختلاف از حریف خود سبقت گیرد.

به گزارش خبرگزاری فارس، در هفته یازدهم لیگ ملی بسکتبال کشور، پالایش نفت آبادان موفق شد ۸۶ بر ۷۸ بر میهمان خود پمینا اصفهان چیره شود، پتروشیمی بندرامام ۷۷ بر ۴۹ ثامن مشهد را شکست داد و صنایع پتروشیمی ماهشهر در تهران ۹۵ بر ۵۲ از میزبان قدرتمند خود شکست خورد.

در ادامه این رقابت‌ها، پنجشنبه چهارم دی ماه جاری در قزوین نفت آبادان میهمان هفت الماس است و تیم‌های پتروشیمی بندر امام و صنایع پتروشیمی ماهشهر دربی بسکتبالی کشور را در ماهشهر برگزار خواهند کرد.

منبع: فارس