تاریخ انتشار خبر: ۱۹ , تیر, ۱۳۹۵ | ۱۲:۳۱:۱۴
کد مطلب : 118056
مسئول مرکز فرهنگی دفاع مقدس آبادان در گفت و گو با عصرآبادان:

شاید محبور شویم پرده از تحرکات امروز برخی ها برداریم/اجازه تحریف حماسه ذوالفقاری را به احدی نمی دهیم/ساخت یادمان شهدای گمنام نیاز به توجه مسئولان شهرستان دارد

صریحی مسئول مرکز فرهنگی دفاع مقدس آبادان و مدیر باغ موزه دفاع مقدس آبادان در گفت و گو با عصر آبادان در واکنش به مصاحبه صادقی با ایرنا که خود را مسئول یادمان شهدای ذوالفقاری معرفی کرده بود ، اظهار داشت: آنچه این فرد در خصوص حماسه ذوالفقاری و تعداد شهدای فدائیان اسلام در این عملیات طرح کرد کذب بوده و تحریف واقعه ی ذوالفقاری است.

به گزارش عصر آبادان ؛ صریحی مسئول مرکز فرهنگی دفاع مقدس آبادان و مدیر باغ موزه دفاع مقدس آبادان در گفت و گو با پایگاه خبری عصر آبادان ، در واکنش به مصاحبه صادقی با ایرنا که خود را مسئول یادمان شهدای ذوالفقاری معرفی کرده بود ، اظهار داشت: آنچه این فرد در خصوص حماسه ذوالفقاری و تعداد شهدای فدائیان اسلام در این عملیات طرح کرد کذب بوده و تحریف واقعه ی ذوالفقاری است.
وی افزود: البته این فرد پیش از این ، مورد تذکر ما قرار گرفت و از وی خواستیم بدون داشتن اطلاعات کافی در خصوص عملیات ثامن الأئمه از انجام چنین مصاحبه هایی صرف نظر کند.
صریحی گفت: تا کنون هیچ حکمی برای مسئولیت آقای صادقی به عنوان مسئول یادمان ذوالفقاری از سوی ستاد حفظ آثار صادر نشده و این در حالی است که وی خود را با این عنوان معرفی می کند.
این رزمنده دفاع مقدس خاطرنشان کرد: اطلاعات نادرستی در مصاحبه اخیر این فرد با خبرگزاری جمهوری اسلامی(ایرنا) دیده شده که لازم است در باره ی آنان توضیحاتی ارائه دهیم.از جمله اینکه اصرار دارند اینطور القاء کنند که فدائیان اسلام تنها کسانی بودند که در دفاع از منطقه ذوالفقاری نقش داشتند در حالی که همه ی آنهایی که آن روزها را به یاد دارند می دانند این موضوع یک تحریف آشکار است.
وی ادامه داد: خط فدائیان اسلام،تنها گوشه ای از خطوط پدافندی شمال ابادان بوده و به دیگر یگان های موجود در منطقه جفاست، اگر این گروه را تنها خط ایستادگی مقابل هجوم دشمن بدانیم.
وی افزود: یگان های موجود در خط پدافندی شمال آبادان شامل  سپاه آبادان، تیپ ۷۷ خراسان، شهربانی همدان، سپاه خمینی شهر، سپاه اصفهان، سپاه کرج، سپاه نجف آباد و سپاه شیراز نیز بود.
صریحی همچنین به عنوان « دشت ذوالفقاری» که توسط صادقی اشاره شده بود انتقاد کرد و تصریح کرد:منطقه ای که آقای صادقی در حال مرمت و بازسازی آن است، در حوزه دفاع مقدس به عنوان ‘ خطوط پدافندی شمال آبادان’ معرفی شده نه دشت ذوالفقاری، ضمن اینکه حماسه ذوالفقاری در کوی ذوالفقاری مقابل روستای سادات رخ داده است.
وی گفت: این فرد در جای دیگری از شهادت ۴۰۰ شهید در این منطقه خبر داده است که لازم است بدانید در کل خط پدافندی شمال آبادان ۴۰۰ شهید تقدیم نشده است، چه برسد به اینکه این تعداد شهید در یک منطقه داده باشد.
مدیرباغ موزه دفاع مقدس آبادان در ادامه یادآور شد: مرکز فرهنگی دفاع مقدس آبادان به عنوان نماینده ستاد حفظ آثار و ارزش های دفاع مقدس و بر اساس اختیارات محوله، در برابر هرگونه تحریف در دفاع مقدس می ایستد و اجازه نمی دهد که افرادی تاریخ و جغرافیای دفاع مقدس را مورد خدشه و تحریف قرار دهند.
وی افزود: قصد نداریم به بیان برخی واقعیت ها در خصوص سوابق گروه ها و جریان های آن زمان بپردازیم و این را به صلاح وجهه ی دفاع مقدس و نظام مقدس اسلامی نمی دانیم اما اگر انجام چنین مصاحبه هایی متوقف نشود شاید مجبور شویم پرده از تحرکات و فعالیت های این روزهای جامانده های آن گروه ها برداریم.
مسئول مرکز فرهنگی دفاع مقدس آبادان در پاسخ به سوال خبرنگار پیک اروند مبنی بر چگونگی وضعیت یادمان شهدای گمنام که اخیراً در یاغ موزه دفن شده اند، اظهار داشت:سه ماه از زمان دفن این شهدا گذشته اما همچنان به همین وضعیت رها شده اند.امام جمعه محترم و فرماندار محترم وعده هایی برای پیگیری اعتبارات ساخت این یادمان داده اند و کارهایی صورت گرفته است اما عملاً اتفاقی روی زمین مشاهده نمی شود.
وی گفت: چنانچه وضع به همین منوال باشد ناچاریم از مردم بخواهیم برای کمک به ساخت یادمان وارد عمل شوند و این برای مسئولان شهری با این همه سازمان وشرکت های مهم زیبنده نیست.

  1. محمدرضا می‌گه:

    برادر عزیزم جناب اقای صر یحی. نوش دارو بعد از مرگ سهراب به چه کار اید. دوستان صمیمی شما از روز اوا دست این بنده خدا را گرفته و همه راه و چاه را به وی نشان دادند و علیرغم اینکه میدانستند ایشان به دنبال تحریف داقعیات نبرد ذوالفقاری میباشد قضیه را به شوخی گرفتند.چگونه ممکن است طبق مستنداتی که وی ارایه داده ظرف ۲ ماه شهدای فداییان اسلام از ۳۰۰شهید به ۴۰۰ شهید ارتقا یابد.اگر فرمانده ای در یک محور کوچکی طی یکسال در خط پدافندی ۴۰۰ شهید بدهد بنظر شما باید به وی نشان لیاقت داد یا وی را مواخذه نمود.