تاریخ انتشار خبر: ۸ , اسفند, ۱۳۹۴ | ۱۷:۳۷:۱۳
کد مطلب : 110821

شبهه در بنرهای نصب‌شده خبرگان/ چه کسی مصباح است؟ +عکس

در بنر نصب شده اسامی کاندیداها در شعب اخذ رای، نام‌های دو کاندیدا در بخش شهرت شبیه یکدیگر درج شده تا در صورت رای مردم به کاندیدای بسیار مشهورتر، رای وی بین او و فرد دیگری تقسیم شود.

 تسنیم نوشت: در بنر نصب شده اسامی کاندیداها در شعب اخذ رای، نام‌های دو کاندیدا در بخش شهرت شبیه یکدیگر درج شده تا در صورت رای مردم به کاندیدای بسیار مشهورتر، رای وی بین او و فرد دیگری تقسیم شود.

انتخابات پنجمین دوره مجلس خبرگان امروز همزمان با انتخابات دوره دهم مجلس شورای اسلامی در سراسر کشور در حال برگزاری است.

خبرنگار تسنیم گزارش داده که در شعب اخذ رای تهران در بنر نصب شده مسئله‌ای وجود دارد که ممکن است برای انتخاب کاندیدای مورد نظر توسط مردم مشکل‌ساز شود.

در بنر نصب شده، در شماره‌های ۲۲ و ۲۳، نام‌های تقی مصباح و غلامرضا مصباحی مقدم درج شده است. نکته قابل توجه این است که در این بنر، جلوی نام تقی مصباح در بخش شهرت، خالی گذاشته شده اما در جلوی نام مصباحی مقدم و در بخش شهرت، مصباح و مصباحی مقدم درج شده است.

نکته اینکه، غلامرضا مصباحی مقدم با توجه به اینکه چندین سال‌ است که نماینده مجلس بوده و کارشناس اقتصادی است، هیچ کس تاکنون نشنیده که وی را مصباح خطاب کنند، حال اینکه نام آیت‌الله مصباح رئیس موسسه آموزشی – پژوهشی امام خمینی(ره) غالبا مصباح خطاب می شود، حتی در رسانه‌ها نیز وی را به این نام خطاب می‌کنند.

این به معنای آن است که هر کس نام مصباح را در برگه رای خود بنویسد، این رای احتمالاً بین تقی مصباح و غلامرضا مصباحی مقدم تقسیم خواهد شد. جالب اینکه، نام این دو کاندیدای انتخابات مجلس خبرگان نیز دقیقا در کنار هم قرار داده شده و کد انتخاباتی‌شان نیز پشت سر هم قرار دارد.

شبهه در بنرهای نصب‌شده خبرگان/ چه کسی مصباح است؟ +عکس
تصویر بنر نصب شده در شعب اخذ رای

پیش  از این نیز در برخی تراکت های انتخاباتی کد انتخاباتی آیت‌الله مصباح یزدی به اشتباه درج شده بود!