تاریخ انتشار خبر: ۸ , شهریور, ۱۳۹۳ | ۱۷:۱۱:۱۷
کد مطلب : 42446
مدیر "رسا محله" در آبادان خبر داد:

شبکه اجتماعی “رسـا محــله” در آبادان عضو می پذیرد+توضیحات تکمیلی

رسا محله شبکه اجتماعی بومی محله محور و خدمت محور است که برای عضویت و فعالیت اهالی بیش از صد هزار محله و روستای کشور در سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران طراحی شده است.

rasa-mahale

سمیر پیران، مدیر شبکه اجتماعی رسامحله در شهرستانهای آبادان و خرمشهر هدف این شبکه را احیای هویت محله ها و تحقق نهضت تولید محتوا در فضای مجازی دانست و افزود: به علت محله محور بودن این شبکه، مرکز شهرستان و روستاها بر اساس مناطق مختلف ، به محلات مختلف و شهرک ها تقسیم شده و برای هر محله ، یک نفر به عنوان مدیر با هماهنگی و معرفی مدیر شهرستان انتخاب می شود.
پیران افزود: مدیر هر محله در آن محله از هم محله ایی های خود که توانایی کار در محیط مجازی را دارند به عنوان خبرنگار برای تهیه اخبار محله (مکتوب ، عکس ، تصویر) و معرفی محله و شناساندن ظرفیت های تاریخی ، فرهنگی ، اقتصادی ، اجتماعی و … دعوت به همکاری می کند و هر چقدر تعداد خبرنگار محله ای بیشتر باشد شناساندن آن محله بهتر و عمیق تر خواهد بود.
مدیر شبکه اجتماعی رسامحله در شهرستانهای آبادان و خرمشهر، ارائه بستر و زیرساخت و پشتیبانی فنی وبگاه رسامحله، صدور کارت خبرنگاری برای مسؤول وبگاه، ارائه آموزش های لازم خبرنگاری و مستند سازی، کسب سابقه کاری معتبر، اطلاع از موضوعات و تحولات مهم روز و درج عکس و نام خبرنگاران و محققان محلی را از جمله خدمات مهم شبکه اجتماعی رسامحله دانست.
پیران همچنین سیاست کلی ارسال خبر در محلات را رعایت اصول کلی سیاست های رسانه ملی مبتنی بر منافع ملی، همبستگی، وحدت ملی، امنیت ملی و توسعه همه جانبه و ملاحظه خطوط قرمز دانست و افزود: با ایجاد شبکه اجتماعی رسامحله و تربیت نیروهای متعهد و متخصص، خود را برای مقابله با جنگ نرم و موقعیت های جدید آماده می کنیم.

وی افزود: علاقمندان می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر و عضویت در شبکه اجتماعی رسامحله به پایگاه اینترنتی www.rasamahale.ir  مراجعه کنند .