تاریخ انتشار خبر: ۱۶ , تیر, ۱۳۹۵ | ۰۶:۰۸:۵۶
کد مطلب : 117601
رئیس اداره مخابرات آبادان به عصر آبادان خبر داد:

شبکه همراه اول در آبادان ۴G می‌شود

رئیس اداره مخابرات آبادان گفت: با اقدامات انجام‌شده احتمالاً تا پایان سال جاری در آبادان شاهد ارتقاء شبکه همراه اول به نسل چهارم شبکه موبایل تحت نام ۴G خواهیم بود.

bts_article_full

سلمان سهیم پور در گفت‌وگو با عصر آبادان اظهار کرد: پوشش ۳G )نسل سوم شبکه موبایل)  همراه اول در آبادان کامل است و علاوه بر آن پروژه راه‌اندازی ۴G همراه اول نیز در حال انجام است.

وی افزود: پیمانکار مربوطه شروع به کارکرده و تجهیزات ۴G بر روی سایت‌ها نصب‌شده است و فقط فیبر نوری این سایت‌ها کشیده نشده که این کار در حال انجام است.

سهیم پور در پاسخ به این پرسش که پیش‌بینی می‌کنید چه زمانی شاهد راه‌اندازی ۴G همراه اول در آبادان باشیم، پاسخ داد: احتمالاً تا آخر سال جاری به نتیجه برسیم.

رئیس اداره مخابرات آبادان بابیان اینکه اجرای این پروژه با نظارت و دستور مخابرات استان خوزستان انجام می‌شود، بیان کرد: تمام اقدامات توسعه‌ای ما در آبادان به‌صورت متمرکز زیر نظر مخابرات استان انجام می‌شود.

وی با اشاره به اینکه ۳ ماه پیش همراه اول در شهر اروندکنار ۳G شد، عنوان کرد: برنامه داریم تا شبکه همراه اول را در شهرستان چوئبده نیز ۳G کنیم.

سهیم پور گفت: پیش‌بینی می‌شود که تا پایان مهرماه ارتقاء شبکه همراه اول به ۳G به نتیجه رسیده و شاهد این اتفاق در خود شهر چوئبده باشیم.

رئیس اداره مخابرات آبادان در پاسخ به این پرسش که برنامه شما برای ارتقاء شبکه در شهرهای اروندکنار و چوئبده به ۴G چیست، بیان کرد: در حال حاضر برنامه‌ای دراین‌باره نداریم و چنین اقدامی در فازهای بعدی ما خواهد بود.

وی با اشاره به بحث افزایش نرخ مکالمه تلفن ثابت، عنوان کرد: در حال حاضر سازمان تنظیم مقررات این پیشنهاد را ارائه داده اما هنوز به تصویب دولت نرسیده است.

سهیم پور افزود: تا زمانی که تصویب این موضوع توسط هیئت دولت انجام نگیرد و به ما ابلاغ نشود هیچ افزایش نرخی را برای مشترکین اعمال نمی‌کنیم.