تاریخ انتشار خبر: ۲۰ , اردیبهشت, ۱۳۹۴ | ۱۷:۰۷:۳۰
کد مطلب : 87387
اگر به دنبال دردسر بودم حتماً به فیفا شکایت می‌کردم

شجاعی: چرا من باید قربانی سیاست وزارت ورزش می‌شدم؟/بروید به دنبال کسانی که پول‌ها را خوردند و بردند!

نایب رئیس سابق فدراسیون فوتبال گفت: چرا من که این همه دویدم و چرا من که این همه صادقانه طی این همه سال‌ها کار کردم باید قربانی این سیاست‌کاری‌ها می‌شدم؟

به گزارش عصر آبادان،فریده شجاعی در مورد اینکه در جریان نشست هم‌اندیشی بین هیات رئیسه فدراسیون فوتبال با روسای هیات‌های استانی دوباره گلایه‌های گذشته خود را مطرح کرد گفت: گلایه که نبود به هر حال وظیفه‌ام بود وقتی دیدم هیات‌ها حضور دارند یک تشکری از آنها کرده و هم در خصوص برکناری‌ام یک شفاف‌سازی دوباره‌ای انجام دهم.

وی ادامه داد: هنوز هم می‌گویم که از نایب‌رئیسی فدراسیون فوتبال استعفا نداده‌ام اما برایم جایگزین تعیین کردند البته این موضوع به این برمی‌گردد سیاست‌های وزارت ورزش اما معتقدم که باید ابتدا من استعفا می‌دادم و سپس مجمع جایگزین من را انتخاب می‌کرد.

شجاعی در پاسخ به این سوال که آیا به خاطر این موضوع قصد شکایت به مراجع بین‌المللی از جمله فیفا را ندارد گفت: خیر. متاسفانه در این فازها نیستم. بنده ورزش کشورم را دوست دارم و اگر قرار باشد به خاطر این موضوع حتی یک درصد هم فوتبال زیر سوال برود حاضر نیستم این موضوع را به مراجع بین‌المللی بکشانم. شاید اگر آدمی بودم که به دنبال این دردسرها بود این کار را انجام می‌دادم و حتی شکایت هم کرده و سر و صدایی راه می‌انداختم تا آقایان شاهد تبعات منفی آن باشند اما هیچ گاه نخواستم این اتفاق بیفتد.

نایب‌رئیس سابق فدراسیون فوتبال در مورد اینکه با توجه به عملکرد خوبی که داشت چرا از سمتش برکنار شد گفت: تا به الان هم متوجه این موضوع نشدم و نمی‌دانم چرا این موضوع اتفاق افتاد. نمی‌خواهم از خودم تعریف کنم اما دو روز پیش هم در نشست هم‌اندیشی گفتم که هم حمایت استان‌ها را از برنامه‌هایم داشتم و هم دیدگاه آقای کفاشیان به این برنامه‌ها مثبت بود.

وی افزود: حجابی را که ما تثبیت کردیم و پس از آن مسلمانان دنیا از آن استفاده کردند حتی هنوز در رشته‌ای مثل بسکتبال هنوز نتوانسته‌اند در بخش بانوان این موضوع را حل کنند. ما با فیفا در افتادیم و این مشکل را حل کردیم. این واقعا یکی از کارهای مثبتی بود که ما انجام دادیم و یا به طور مثال نایب‌قهرمانی آسیا نیز که برای اولین بار به دست آمد مقام کم‌ارزشی نبود.

شجاعی در پاسخ به این سوال که گفته شده بود یکی از شروط وزارت ورزش برای ادامه حضور کفاشیان در فدراسیون فوتبال برکناری نواب رئیسش از جمله شخص وی بوده است و او به نوعی قربانی این سیاست وزارت ورزش شده است، گفت: چرا من؟ چرا من که این همه زحمت کشیده بودم؟ چرا من که این همه دویدم و چرا من که این همه صادقانه طی این همه سال‌ها کار کردم باید قربانی این سیاست‌کاری‌ها می‌شدم؟

وی در پاسخ به این سوال که شایعه قهر وی به خاطر مبلغ کمی که در نشست هم‌اندیشی به او پرداخت شد آیا صحت دارد یا خیر؟ گفت: اصلا چنین موضوعی صحت ندارد البته این پول به همه اعضای هیات رئیسه پرداخت شد و این حق‌الجلسات اعضای هیات رئیسه بود که دو سال بود پرداخت نشده بود ضمن اینکه من هیچ اعتراضی بابت این پول انجام ندادم واین حرف‌ها صحت ندارد.

شجاعی گفت: البته به من گفتند که اعتراضاتی بابت ۱۰ میلیون تومانی که دریافت کرده‌ایم صورت گرفته است اما واقعا آیا این رقم بابت زحمتی که ما کشیدیم پولی هست. بروند با آنهایی که پول‌ها را خورده‌اند و برده‌اند بگردید و به دنبال آن پول‌ها بروید البته بابت این همه سالی که زحمت کشیدیم این حقمان نبود اما اعتراضی هم نکردم چون ما نیامده بودیم که پولی بگیریم.

منبع: فارس