تاریخ انتشار خبر: ۲۱ , مهر, ۱۳۹۳ | ۱۷:۵۱:۲۳
کد مطلب : 50035

شرایط صدور گواهی تجرد اعلام شد

مدیرکل امور هویتی ایرانیان خارج از کشور سازمان ثبت احوال کشور گفت: گواهی تجرد، موید نداشتن سابقه ازدواج صاحب شناسنامه و یا ازدواج واقع شده منجر به جدایی بر اثر طلاق، فسخ نکاح، بذل یا انقضاء مدت در ازدواج منقطع و فوت همسر شده باشد، است.

به نقل  از سازمان ثبت احوال کشور، دکتر «احسان پورمنتی» افزود: درخواست کننده گواهی تجرد، باید صاحب شناسنامه یا وکیل قانونی وی باشد.

وی ادامه داد: چنانچه متقاضی قصد ارائه گواهی تجرد به مقامات خارجی را داشته باشد، باید ابتدا گواهی را از طریق دارالترجمه رسمی، ترجمه کند و پس از تایید امور دفتر مترجمان وزارت دادگستری، به تایید وزارت امور خارجه برساند.
مدیرکل امور هویتی ایرانیان خارج از کشور سازمان ثبت احوال کشور تصریح کرد: افراد می توانند با مراجعه به پورتال سازمان ثبت احوال کشور به نشانی اینترنتی www.sabteahval.ir فرم درخواست را تکمیل و به صورت الکترونیکی ارسال کنند و پس از بررسی های لازم پیغامی مبنی بر آماده بودن گواهی تجرد و مراجعه جهت دریافت آن برای متقاضی ارسال می شود.
پورمنتی افزود: افراد ساکن تهران می توانند با در دست داشتن اصل شناسنامه به اداره کل امور هویتی ایرانیان خارج از کشور مراجعه و گواهی تجرد دریافت کنند.
وی تصریح کرد: در استان هایی که نمایندگی وزارت امور خارجه دایر باشد نیز گواهی تجرد از طریق اداره کل ثبت احوال استان صادر و پس از ترجمه به تایید نمایندگی وزارت امور خارجه می رسد.
انتهای پیام/ن