تاریخ انتشار خبر: ۱۱ , اردیبهشت, ۱۳۹۴ | ۰۶:۱۸:۵۰
کد مطلب : 84685
در دومین جلسه محاکمه قاتل موقرمز انجام شد؛

شرح حادثه هولناک قتل‌عام تماشاگران سینما از زبان شاهدان

دومین جلسه محاکمه قاتل سینمای «کلرادو» با حضور شاهدان برگزار شد و بر‌اساس گفته شاهدان، صحنه جنایت را در دادگاه تشریح کردند.

 

 به نقل از ایران، «جیمز هولمز» در جریان قتل‌عام خونین تماشاگران سینمای کلرادو در جولای سه سال قبل در لباس «جوکر» شخصیت منفی فیلم شوالیه تاریکی وارد سینما شده و عده‌ای از تماشاگران فیلم را به گلوله بسته بود.
این قاتل جوان در حالی در جلسه دادگاه حضور می‌یابد که با کابلی زیر پیراهنش به زمین بسته می‌شود و با نگاه خونسرد خود روند دادرسی را دنبال می‌کند.
در جلسه دوم دادرسی دو تن از شاهدان که یک زوج جوان بودند در جایگاه شهود حضور یافتند و به شرح حادثه هولناک قتل‌عام تماشاگران پرداختند. زن جوان که در زمان وقوع حادثه باردار بود، در ردیف جلوی سالن نمایش فیلم کاملاً به قاتل نزدیک بوده و صحنه تیر خوردن شوهرش را دیده است. همسر این زن که در زمان حادثه از ناحیه سر هدف گلوله قرار گرفته بود، معجزه‌آسا از مرگ گریخت اما با آسیب‌دیدگی حاد مغزی قدرت حرکت و تکلم خود را از دست داد و به همین علت به سؤالات وکلا و دادستان‌ها با اشاره دست روی کلمات صفحه کامپیوتر پاسخ داد. طبق اظهارات شاهدان حاضر در دادگاه، قاتل برای نشنیدن صدای جیغ و فریادهای قربانیان در لحظه قتل‌عام هولناک تماشاگران، به موسیقی تندی گوش می‌داده به طوری که صدای گوشخراش موسیقی صداهای محیط اطرافش را کاملاً محو کرده بود.
وکلای مدافع جیمز هولمز از ماه‌ها قبل به دنبال اثبات جنون و دیوانگی این قاتل موقرمز هستند ولی دادستان‌های دادگاه با استناد به اعتراف صریح قاتل، او را در سلامت عقلی دانستند و خواستار حکم اعدام برای این قاتل موقرمز شدند.
دادستان‌ها همچنین گفتند با توجه به اعتراف صریح قاتل، بازسازی صحنه‌های دلخراش برای حاضران در دادگاه چندان ضروری نیست ولی رئیس دادگاه برای یافتن انگیزه مبهم و مرموز قاتل بر این روند تأکید کرد. این دادرسی تا چهار ماه ادامه خواهد داشت.
جیمز هولمز در این قتل‌عام ۱۲ نفر را کشته و ۷۰ نفر دیگر از تماشاگران فیلم را به شدت مجروح کرده است.