تاریخ انتشار خبر: ۴ , آذر, ۱۳۹۳ | ۰۵:۱۶:۰۵
کد مطلب : 55998

شرط عجیب مسئولان آبادان برای سخنرانی صفار هرندی در دانشکده نفت : در مورد فتنه ۸۸ حرف نزنید!

عصر آبادان: برخی از مسئولان آبادان با حضور دکتر صفار هرندی برای سخنرانی در آبادان مخالفت کردند.

n00027391-b

به گزارش عصر آبادان: برخی از مدیران شهرستان آبادان در واکنش به حضور دکتر صفار هرندی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام  در این شهر، بصورت جدی پیگیر تعطیلی برنامه سخنرانی وی در دانشکده نفت شدند.

بنا به اظهار مطلعین کار به جایی رسید که رئیس دانشکده نیز به جهت برگزارشدن  این جلسه مورد مواخذه قرار گرفت و از وی خواسته شد از این پس چنین اجرای برنامه هایی با حضور چهره های شاخص اصولگرا متوقف شود.

متاسفانه مسئولان اصلاح طلب وقتی نتوانستند مانع حضور این چهره ی شاخص اصولگرا شوند با گستاخی تمام خواستار تغییر موضوع سخنرانی می شوند و در عین ناباوری ، جلسه با محوریت موضوع : ” بررسی فتنه ۸۸ و عوامل آن” ، به موضوع : ” استکبار ؛ واقعیت یا توهم” تغییر یافت.

این مسئولان به برگزارکننده گان جلسه به صراحت گفته بودند که سخنران شما حق ارائه مطلب در خصوص فتنه ۸۸ را ندارد و اگر می خواهید مجوز حضورش صادر شود باید موضوع جلسه تغییر یابد.

پیش از این نیز ، واکنش های تند و غیرمعمولی از سوی همین دسته از مسئولان در خصوص حضور حجت الاسلام حمید رسایی نماینده اصولگرای مجلس شورای اسلامی صورت گرفته بود.

البته شنیده شده همزمان دریکی از شهرهای دیگر استان خوزستان نیز مراسم سخنرانی کریمی قدوسی نماینده مجلس شورای اسلامی که قرار بود در دانشگاه پیام نور آن شهر برگزار شود به دلیل مخالفت مسئولان محلی لغو شد.

تقارن همزمان این دو رویداد در شهرهای مختلف خوزستان شائبه ی هدف دار بودن اقدام مدیران اصلاح طلب دولت اعتدال را به وجود آورده است.

سوالی که مطرح می شود این است که جریان اصلاح طلب و دولت اعتدال تا چه زمانی می توانند مانع موضع گیری های شفاف  و سخنرانی های روشنگرانه ی منتقدین دولت شوند.

و اینکه مرزبندی جریان اصلاح طلب با فتنه ۸۸ چه زمانی شفاف خواهد شد. چه دلیلی وجود دارد که دولتمردان و مدیران منصوب به این دولت در شهرهای مختلف ،به خود اجازه می دهند  صریحا مانع طرح موضوع با عنوان فتنه ۸۸  می شوند؟

سوال دیگر اینکه آیا بهتر نیست دولت یازدهم  ظرفیت بالاتری از خود نشان دهد و در مقابل منتقدین خود و شفاف سازی آنها تا این اندازه شکننده و ضعیف موضع نگیرد؟