تاریخ انتشار خبر: ۱۱ , بهمن, ۱۳۹۴ | ۱۷:۰۶:۲۶
کد مطلب : 106719

شرط پلیس کانادا برای دستگیری خاوری

رئیس پلیس بین‌الملل ناجا گفت: پلیس کانادا گفته تنها اعلان قرمز برای دستگیری خاوری کافی نیست و باید مقام قضایی این کشور دستگیری این متهم را تائید کند.

 مسعود رضوانی رئیس پلیس بین‌الملل ناجا، در نشست خبری امروز خود با خبرنگاران درخصوص آخرین وضعیت پرونده خاوری و استرداد وی به ایران گفت: برای خاوری از سوی سازمان اینترپل اعلان قرمز صادر شد و مورد ردیابی و شناسایی قرار گرفت.

وی افزود: ابتدا دولت کانادا حضور خاوری را در این کشور انکار می‌کرد اما پس از مدتی ما اسم، آدرس و عکس محل اقامت و خودروی او را دادیم و آنها ناچار شدند حضور خاوری را در کانادا تائید کنند اما آخرین چیزی که به ما گفتند این بود که برای دستگیری وی تنها اعلان قرمز کافی نیست و باید مقام قضایی کانادا هم دستگیری خاوری را تائید کند.

رضوانی با بیان اینکه پلیس مسیر خود را به درستی طی کرده، گفت: براساس آنچه که کانادا به ما اعلام کرده مابقی مسیر را باید از طریق دیپلماتیک، وزارت خارجه و سیستم قضایی پیگیری کند.

وی تصریح کرد: ما حتی برای اینترپل کاناد پیام دادیم که آمادگی داریم تیمی را از مرجع قضایی ایران به کانادا بفرستیم تا با مرجع قضایی این دولت مذاکره کند.
منبع: فارس