تاریخ انتشار خبر: ۱۸ , اسفند, ۱۳۹۳ | ۰۹:۲۶:۰۱
کد مطلب : 76665

شرور و زورگیر آبادان به دام قانون افتاد

فرمانده انتظامی شهرستان آبادان از دستگیری زورگیر قمه به دست منطقه سده این شهرستان با تلاش ماموران انتظامی خبر داد.

سرهنگ حسین کهیایی روز یکشنبه افزود: در پی وقوع چندین فقره زورگیری، عربده کشی، ضرب و شتم مردم در شهر و محله های آبادان و با شکایت شهروندان آبادانی، شناسایی و دستگیری متهمان این پرونده در دستور کار پلیس این شهرستان قرار گرفت.

فرمانده انتظامی آبادان گفت: ماموران با بررسی ها خود، پی بردند که متهم این پرونده فردی ۲۷ ساله با عنوان جمیل معروف به جمیل سیاه می باشد و یکی از خلافکاران و زورگیران حرفه ای آبادان بوده که به تازگی از زندان آزاد شده و جرائم زیادی را نیز انجام داده است.

وی اظهار داشت: ماموران کلانتری ۱۵ آبادان، پس از اقدامات انتظامی و پیگیری اطلاعاتی و شناسایی مخفیگاه این متهم، موفق شدند، این متهم را با حکم مقام محترم قضایی دستگیر کنند.

سرهنگ کهیایی در تشریح روند عملیات دستگیری وی، اضافه کرد: این متهم پس از درگیری با عوامل انتظامی، دو نفر از ماموران را با قمه ای که در دست داشت زخمی کرده و از مخفیگاه خود متواری شد.

فرمانده انتظامی آبادان گفت: پلیس در ادامه با یافتن مخفیگاه وی در یک گاوداری این محل را محاصره کرد و زمانی که قصد دستگیری این مجرم فراری را داشتند وی متوجه حضور پلیس گردیده و دو مامور پلیس دیگر را به وسیله ساتوری که در دست داشت زخمی کرد.

کهیایی افزود: ماموران انتظامی شهرستان نیز پس از درگیری نیم ساعته با متهم، این شرور را دستگیر کرده و به دستگاه قضایی معرفی کردند.

تحقیقات پلیسی نشان می دهد جمیل سه ماه پیش از دختر ۱۹ ساله ای در منطقه ذوالفقاری آبادان خواستگاری کرده و زمانی که مادر و دختر مورد علاقه اش به دلیل خلافکار بودن وی و خانواده اش جواب منفی داده اند به در خانه آنها رفته و با گذاشتن قمه روی گردن مادر آن دختر، وی و دخترش را تهدید به مرگ کرده و هفته گذشته نیز با پرتاب بطری کوکتل مولوتف به حیاط خانه این مادر و دختر وحشت آفرینی کرده است.

در شاخه دیگری از تحقیقات مشخص شد جمیل بارها به همراه تعداد زیادی از دوستانش در منطقه ذوالفقاری، جمشیدآباد و احمدآباد با چاقو و قمه زورگیری کرده و خیلی ها را با ساطور زخمی کرده و دار و ندارشان را به سرقت برده است.

فرمانده پلیس شهرستان آبادان از شهروندان خواست چنانچه از جمیل شکایتی دارند به پلیس مراجعه کنند.

مرجع / ایرنا