تاریخ انتشار خبر: ۳ , اردیبهشت, ۱۳۹۴ | ۰۸:۱۷:۱۷
کد مطلب : 82070

شریک تجاری جدید برای ایران پیدا شد

علی طیب نیا با اشاره به توفیقات بدست آمده در کمیسیون مشترک اقتصادی دو کشور در زمینه توسعه روابط اقتصادی و تجاری، ابراز امیدواری کرد هرچه زودتر قدم های موثری در جهت اجرای این توافقات برداشته و از مرحله مذاکره به اجرا در بیاید.

به نقل از ایرنا، وی با اشاره به نقش صلح، ثبات و آرامش در منطقه، تصریح کرد: همکاری های دو ملت ایران و پاکستان می تواند نقش مهمی در امنیت، آرامش و مبارزه در منطقه داشته باشد.
طیب نیا در بخش دیگری از این دیدار با بیان آنکه ما علاقه مند به توسعه روابط تجاری با پاکستان هستیم، تأکید کرد: مبادلات مرزی بین استان های همجوار نقش مهمی در توسعه این روابط خواهد داشت و قطعاً به سود دو کشور خواهد بود.

وزیر اقتصاد در پایان گفت: ما برای توسعه روابط با پاکستان هیچ گونه محدودیتی نداریم و می توانیم در زمینه خدمات، فنی، مهندسی و تجاری سرمایه گذاری کنیم.

وزیر بازرگانی پاکستان نیز با ابراز خرسندی از برگزاری این ملاقات، گفت: دو وزارتخانه های دارایی ایران و پاکستان باید مکانیزم ها و راهکارهای انجام روابط تجاری و اقتصادی دو کشور را ترسیم کنند.

خرم دستگیرخان افزود: وقتی از صمیمیت و همبستگی تجاری با ایران حرف می زنیم صرفا مبادله کالا نیست بلکه سرمایه گذاری در زمینه توسعه مواصلات جاده ای، هوایی و حتی مخابرات نیز می تواند در چارچوب گسترده تر مورد ملاحظه قرار گیرد.

وی همچنین خواستار توسعه و تکمیل خط ۷۰۰ کیلومتری لوله گاز از ‘گوادر’ پاکستان به ایران و انتقال گاز به ایران از سوی دو طرف شد.

انتهای پیام/ن