تاریخ انتشار خبر: ۳۰ , بهمن, ۱۳۹۴ | ۰۰:۵۲:۴۰
کد مطلب : 109866

شش تن چای قاچاق در اروندرود کشف و ضبط شد

فرمانده مرزبانی استان خوزستان از کشف و ضبط ۶ تن چای قاچاق در آبراه اروند خبر داد

فرمانده مرزبانی استان خوزستان از کشف و ضبط ۶ تن چای قاچاق در آبراه اروند خبر داد.

سردار عبدالله نظررپور پنجشنبه افزود: ماموران پایگاه دریابانی آبادان در دو ماموریت جداگانه به دو لنج باری در اروند رود مشکوک شدند که در بازرسی از این دوشناور مقدار شش تن چای قاچاق از قاچاقچیان کشف و ضبط شد.

وی ارزش محموله چای کشف شده را یک میلیارد ریال اعلام کرد و اظهار داشت: در این رابطه دو قاچاقچی دستگیر و به مراجعی قضایی معرفی شدند.

اروندرود رودخانه پهناوری در جنوب غربی ایران و در مرز ایران و عراق است که از همریزش رودهای دجله، فرات و سپس کارون پدید آمده است.

دجله و فرات پیش از پیوستن به کارون در شهر قرنه در ۳۷۵ کیلومتری جنوب بغداد به هم می پیوندند و در ازای اروندرود از قرنه تا ریزشگاه آن در خلیج فارس ۱۹۰ کیلومتر است.

ریزشگاه اروندرود در میان شهر ایرانی اروندکنار و شهر عراقی فاو است بصره، خرمشهر، آبادان، خسروآباد و فاو از جمله بندرهای مهم این آبراه هستند که نقش چشمگیری در رونق بازرگانی منطقه دارند.

فرمانده مرزبانی استان خوزستان همچنین از توقیف یک شناور حامل لوازم خانگی قاچاق توسط پایگاه دریابانی بندر ماهشهر خبر داد.

وی ارزش کالاهای کشف شده را ۶۰۰ میلیون ریال اعلام کرد و اظهار داشت:ماموران در حین گشتزنی به یک شناور باری حامل لوزام خانگی قاچاق که از مبدا یکی از کشورهای حاشیه خیلج فارس بارگیری شد مضنون و آن را توقیف کردند.

سردار نظرپور گفت:در این رابطه ۱۲ نفر دستگیری و کالاهای کشف شده به همراه متخلفین به مراجع قضایی معرفی شدند.

مرجع / ایرنا