تاریخ انتشار خبر: ۱۵ , مرداد, ۱۳۹۳ | ۱۴:۱۷:۲۰
کد مطلب : 37798

شلوار مارک‌دار سارقان را به دام انداخت

شلوار مارک‌دار سناریوی پسر جوان برای دستبرد خانه عمویش را فاش کرد. متهم نمی‌دانست در حالی که نقاب زده از طریق شلوارش شناسایی و دستگیر می‌شود.

 

۲۴ خرداد امسال از طریق مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ وقوع یک فقره سرقت مسلحانه خانه‌یی به کلانتری ۱۰۱ تجریش اعلام شد.

با حضور ماموران در خیابان دربندی مشخص شد که دو سارق نقابدار با ورود به یک واحد آپارتمانی در طبقه دوم یک مجتمع مسکونی اقدام به سرقت مقادیر معتنابهی پول، طلا، سنگ‌های قیمتی از قبیل برلیان و مروارید، تجهیزات فیلمبرداری و عکسبرداری به ارزش تقریبی ۳۰۰ میلیون تومان و همچنین تعداد زیادی اسناد و اوراق ملکی کرده و از محل متواری شده‌اند.

شاکی در شکایتش به ماموران گفت: یکی از سارقان نقابدار که وارد خانه شده بود، بدون آنکه هیچگونه صحبتی با من و مادرم داشته باشد دقیقا به محل نگهداری طلا و جواهرات در داخل گاو صندوق رفت. این شخص گرچه صورتش را به صورت کامل پوشانده و هیچ‌گونه صحبتی نیز با ما نداشت اما شلوار مارک‌دار خاصی را پوشیده بود که شباهت بسیار زیادی با شلوار پسرعمویم داشت. به همین علت فکر می‌کنم که این سارق همان پسرعمویم است که چندی پیش او را به صورت کاملا اتفاقی و با همان شلوار دیده بودم.

با توجه به اظهارات شاکی و معرفی پسرعموی خود به نام ارسلان ۲۸ ساله به عنوان سارق احتمالی، تحقیقات در خصوص نقش و مشارکت احتمالی ارسلان در سرقت آغاز شد. همزمان، کارآگاهان با بررسی دوربین‌های مداربسته ساختمان محل سرقت نیز موفق به شناسایی ارسلان به عنوان یکی از سارقان شدند.

در حالی که ارسلان چند ماه قبل از سرقت اقدام به جابه‌جایی محل زندگی خود کرده بود، کارآگاهان با اقدامات پلیسی موفق به شناسایی آخرین مخفیگاه وی در شهر جدید پردیس شده و ۳۱ تیر وی را دستگیر کردند. همچنین در بازرسی از منزل ارسلان، کارآگاهان موفق به شناسایی شلوار مارک داری شدند که بر اساس اظهارات شاکی و همچنین تصاویر به دست آمده از محل سرقت، متهم در زمان سرقت از آن استفاده کرده بود.

با توجه به مدارک به دست آمده از سوی کارآگاهان به ویژه تصاویر دوربین‌های مداربسته داخل پارکینگ، ارسلان که چاره‌یی جز اعتراف نداشت به طرح‌ریزی سرقت از حدود شش ماه پیش اعتراف و انگیزه خود را از سرقت «اختلاف مالی با شاکی بر سر املاک توارثی» عنوان و اعتراف کرد که تمام اسناد و مدارک ملکی را آتش زده است.

در ادامه تحقیقات و با شناسایی دو همدست دیگر متهم اصلی پرونده به نام‌های بهروز ۲۵ ساله و سینا ۲۳ ساله، این دو متهم نیز در دو عملیات جداگانه در شهر جدید پردیس و دهکده المپیک شناسایی، دستگیر و در بازرسی از منازل آنها مقادیری از طلا و جواهرات مسروقه کشف شد.