تاریخ انتشار خبر: ۲۶ , خرداد, ۱۳۹۴ | ۲۱:۴۲:۲۰
کد مطلب : 95756
مدیر فرودگاه بین‌المللی آبادان:

شمار پروازهای هفتگی فرودگاه آبادان به ۱۳۰ پرواز رسید

مدیر فرودگاه بین‌المللی آیت‌الله جمی آبادان گفت: در برنامه تابستانی شمار پروازهای هفتگی فرودگاه آبادان به ۱۳۰ پرواز رسید.

محمدرضا رضایی امروز اظهار کرد: تعداد پروازهای این فرودگاه در ادامه برنامه‌های تابستانی و همکاری شرکت‌های هواپیمایی به ۱۳۰ پرواز ورودی و خروجی در هر هفته رسید.

وی افزود: تعداد پروازهای هفتگی این فرودگاه حدود ۱۰۰ پرواز ورودی و خروجی بود که شمار پروازها در روزهای پایانی بهار روند تصاعدی داشته و از مرز ۱۲۰ پرواز گذشت.

مدیر فرودگاه بین‌المللی آیت‌الله جمی آبادان تاکید کرد: فرودگاه آبادان برای پذیرش هواپیمای ورودی از هر شهری که مسافر متقاضی سفر را داشته باشد، آمادگی کامل دارد.

رضایی همچنین مطرح کرد: در هفته‌های جاری نشست‌های مشترکی  با شرکت های هواپیمایی در خصوص افزایش پرواز در مسیرهای داخلی و برقراری پرواز در مسیرهای خارجی صورت گرفته که در صورت تحقق این امر شمار پروازها به شرایط ایده آلی خواهد رسید.

وی تصریح کرد: افزایش پرواز در مسیر مشهد به علت استقبال بالا در برنامه تابستانی در دستور کار قرار دارد.

رضایی با اشاره به استقبال عراقی‌ها از پروازهای فرودگاه آبادان به مشهد مقدس یادآور شد: این یک امتیاز ویژه است که باید به خوبی آن را مدیریت و از آن بهره گرفت.

مدیر فرودگاه بین‌المللی آیت‌الله جمی آبادان گفت: با ارائه راهکارهای مناسب و استراتژیک می‌توان با ایجاد یک سری تغییر و تحول از این ظرفیت به خوبی بهره برد و این امتیاز را با توجه به روند توسعه در فرودگاه آبادان به صورت یک برنامه همیشگی حفظ و توسعه بخشید.

وی، آمادگی خود را جهت پذیرش درخواست شرکت‌های هواپیمایی مبنی بر برقراری پرواز در مسیرهای جدید بیان کرد و افزود: جذب گردشگر و مسافر باید در لایه‌های عمران، توسعه شهری و منطقه تعریف شود و افزایش پرواز به تنهایی سفر به منطقه را تشویق نمی‌کند.

در حال حاضر فرودگاه آبادان در مسیرهای تهران، مشهد، اصفهان، شیراز، بندرعباس، شارجه، کویت و خارک پرواز دارد.

مرجع / فـارس