تاریخ انتشار خبر: ۱۸ , دی, ۱۳۹۳ | ۱۱:۵۹:۳۹
کد مطلب : 65622

شناسایی محل زندگی عاملان حادثه پاریس

نشریه «لیبراسیون» که ساعتی قبل از بازداشت عاملان حمله به دفتر نشریه «شارل ابدو» خبر داده بود، با تغییر گزارش خود اعلام کرد محل سکونت این افراد شناسایی شده است.

نشریه «لیبراسیون» روز چهارشنبه از بازداشت سه نفر به اتهام حمله به دفتر مجله «شارل ابدو» خبر داد، اما ساعتی بعد اعلام کرد این افراد هنوز بازداشت نشده‌اند، اما محل سکونت و استقرار آن‌ها شناسایی شده است.

پیشتر وزارت کشور فرانسه گزارش‌های منتشر شده در رابطه با بازداشت این افراد را تکذیب و اعلام کرده بود که عملیات جست‌وجو برای یافتن عاملان این حادثه همچنان در جریان است.

برخی رسانه‌های فرانسوی‌زبان گزارش داده‌اند که در حال حاضر خانه‌ای در منطقه «رمیس» فرانسه محاصره شده است. گزارش‌های تائید نشده‌ای هم از حمله پلیس به این ساختمان وجود دارد.

پیش از این رسانه‌های فرانسوی از جمله «لوپوئن» گزارش داده بودند که هویت این افراد برای پلیس مشخص شده است. بنا بر این گزارش، مظنونین این حادثه سه جوان ۱۸، ۳۲ و ۳۴ ساله هستند. دو برادری که دهه چهارم زندگی خود را می‌گذرانند، «سعید کواچی» و «شریف کواچی» متولد پاریس هستند و نفر سوم فردی بی‌خانمان به نام «حمید مراد» اهل منطقه «رمیس» فرانسه است.

روز چهارشنبه سه نفر با حمله به دفتر نشریه فکاهی «شارل ابدو»، ۱۲ نفر از جمله چند پلیس را به قتل رسانده و از محل حادثه گریختند. این نشریه اخیرا کاریکاتوری از «ابوبکر البغدادی» سرکرده گروه تروریستی «داعش» منتشر کرده بود.

امسال یک حمله تروریستی مشابه در بلژیک اتفاق افتاد. جوانی که یک سال در سوریه و در میان تروریست‌ها بر علیه دولت قانونی دمشق جنگیده بود، به زادگاه خود یعنی بروکسل بازگشت و در موزه یهودیان، سه نفر را به رگبار بست و کشت.

منبع: فارس