تاریخ انتشار خبر: ۱۴ , بهمن, ۱۳۹۲ | ۱۰:۱۲:۳۶
کد مطلب : 17439
مسئول شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی خوزستان خبر داد

شناسایی ۲۱۷ شهید انقلاب در خوزستان

مسئول شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی خوزستان از شناسایی ۲۱۷ شهید انقلاب اسلامی در این استان خبر داد.

خبرگزاری فارس: شناسایی ۲۱۷ شهید انقلاب در خوزستان

عصر آبادان – حجت‌الاسلام سعید جعفری امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در اهواز اظهار کرد: تاکنون ۲۱۷ شهید انقلاب اسلامی در استان خوزستان شناسایی شده‌اند.

وی با تبریک فرا رسیدن دهه فجر و سی و پنجمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی گفت: این شهدای والامقام از تمام اقشار جامعه هستند.

مسئول شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی خوزستان در ادامه بیان کرد: در بین ۲۱۷ شهید انقلاب اسلامی در استان خوزستان، شهدایی از اقشار مختلف به ویژه روحانی، دانشجو، بازاری و دانش آموز وجود دارد.

به گفته این مقام مسئول، همچنین در بین شهدای انقلاب اسلامی شهدایی از اقشار دیگر جامعه مانند پزشک، زن خانه‌دار، کشاورز، معلم و کارگر نیز به چشم می‌خورد.

وی تصریح کرد: استان خوزستان نقش برجسته‌ای در پیروزی انقلاب اسلامی در سال ۱۳۵۷ داشته است که باید بیشتر به آن پرداخته شود.

جعفری در بخش دیگری از سخنان خود از رسانه‌ها و مطبوعات کشوری و استانی خواست تا بیشتر به نقش برجسته و مهم استان خوزستان در پیروزی انقلاب اسلامی بپردازند.

وی در ادامه به رتبه خوزستان از نظر تعداد شهدای انقلاب اسلامی در سطح کشور اشاره کرد و گفت: استان ما از نظر تعداد شهید مقام چهارم کشور را دارد.

مسئول ستاد بزرگداشت دهه فجر و سی و پنجمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی خوزستان بیان کرد: رتبه‌های نخست از نظر تعداد شهدای انقلاب اسلامی به ترتیب به استان‌های تهران، خراسان و اصفهان تعلق دارد و استان ما رتبه چهارم را از نظر تعداد شهدا به خود اختصاص داد.

این روحانی خوزستانی یادآور شد: استان خوزستان از نظر تعداد شهدا نسبت به جمعیت در بین استان‌های کشور رتبه نخست جمهوری اسلامی ایران را به دست آورده است.

مسئول شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی خوزستان تاکید کرد: می‌طلبد که رسانه‌ها و خبرگزاری‌های محلی و کشور بیشتر به این موضوع بپردازند تا نقش استان ما در به ثمر رسیدن انقلاب اسلامی بیشتر نمایان شود.