تاریخ انتشار خبر: ۳ , اردیبهشت, ۱۳۹۴ | ۰۸:۲۳:۳۸
کد مطلب : 82075

شنبه سیاه دانشگاه چمران اهواز/تشکلی تندرو که مرده به دنیا آمد

در سایه سار حمایت سرپرست غیرقانونی دانشگاه شهید چمران اهواز که خود را مدعی قانون مداری می نامد،مجوز طیف تندرو و قانون شکن دفتر تحکیم وحدت(که سابقا منحل شده بود)با نام و نشان انجمن اسلامی و با حضور نماینده حزب منحله مشارکت الهه کولایی صادر شد.

به گزارش  عصر آبادان  به نقل از موج چهارم،در سایه سار حمایت سرپرست غیرقانونی دانشگاه شهید چمران اهواز که خود را مدعی قانون مداری می داند،مجوز طیف تندرو و قانون شکن دفتر تحکیم وحدت(که سابقا منحل شده بود)با نام و نشان انجمن اسلامی و با حضور نماینده حزب منحله مشارکت الهه کولایی صادر شد.

متن زیرپیرامون تحولات اخیر دانشگاه چمران به قلم دانشجویان این دانشگاه نوشته شده است:

طیف تندروی دانشگاه شهید چمران اهواز از سال ۹۰ و با روش های مختلف از جمله تجمع و تحصن در دانشگاه، اعتصاب غذا، جمع آوری امضا با موضوع صنفی از دانشجویان و تغییر متن آن به سیاسی و علیه دولت، انتشار شب نامه و دیدار نیروهای تندروی حزب منحله مشارکت از جمله نماینده متحصن مجلس ششم اهواز به دنبال کسب مجوز محفلی برای اقدامات خود بودند.

در حالی که این طیف تندرو هیچ گاه حاضر نشدند اهداف خود را به صورت قانونی پیگیری کنند، سرانجام در اقدامی نامعلوم و در سایه حمایت تمام قد سرپرست فعلی دانشگاه شهید چمران اهواز،توانستند مجوز اولیه انجمن اسلامی دانشجویی را در پروسه ای مشکوک اخذ کنند.

در این بین اعتراضات قانونی انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه شهید چمران اهواز که بزرگترین تشکل دانشگاه  به شمار می رود در خصوص تشابه اسمی و جعل عنوان نیز سودی نداشت، و نهایتاً با وجود اعتراضات فراوان این تشکل شنبه ۲۹ فروردین با حضور الهه کولایی نماینده متحصن مردم تهران در مجلس ششم افتتاح شد.

در این برنامه که با حضور طیف تندروی دانشگاه های شهید چمران و علوم پزشکی اهواز برگزار شد، پروژه هنجارشکنی افراطی ها به سنگ خورد.

درحالی که این افراد در سایه حمایت های مادی و تمام قد هیئت رئیسه دانشگاه و با وجود تبلیغات پر زرق و برق و سنگین، انتظار حضور پرشور دانشجویان را برای افتتاحی طوفانی داشتند با یک استقبال سردمواجه شدند استقبالی که حضوربرخی اساتیداصلاح طلب و معاون دانشجویی نیز گرمابخش آن نبود.

 درابتدای مراسم افتتاحیه مجری برنامه با تکیه بر ادعاهای فمنیستی مبنی بر لگدمال شدن حقوق زنان در جامعه ایران سعی در شور بخشیدن بر فضای کرخت سالن را داشت که با جیغ و داد حضار همراه بود.

 سپس دبیر این تشکل با تکیه بر گذر واژه های تکراری چون اسلام طالبانی و خفقان و سیاهی تلاش کرد چهره شبه روشنفکری به خود بگیرد غافل از اینکه ده سال از تاریخ مصرف این شعارها گذشته است.

پس از آن کلیپ این تشکل که از روزها قبل وعده داده شده بود پخش شد، کلیپی طولانی که بر چهره هایی چون مصدق و مرحوم بازرگان تکیه کرده بود و در ادامه با نشان دادن چهره های چون مرحوم منتظری و برخی سران فتنه و عکس هایی از فتنه ۸۸ و پخش سرودهای هیجانی به دنبال جنجالی کردن فضای سالن بود که برخی مواقع با هو کردن رئیس جمهور سابق نیز همراه شد که البته اعتراضات برخی از دانشجویان را به همراه داشت،همچنین از جمله نکات جالب این کلیپ تکیه بیش از پیش بر صحبت های آقای هاشمی بود.

پس از آن الهه کولایی که این روزها دانشگاه به دانشگاه دنبال افتتاح تشکل ها است در فضای سن حاضر شد که صحبت های کم رمق وی سالن خالی را خالی تر کرد.

کولایی اظهار داشت: مردم ایران با استبداد خو گرفته اند و در خانواده های ایرانی استبداد به ذات وجود دارد.

کولایی به تاریخچه جنبش دانشجویی اشاره کرد و گفت:جنبش دانشجویی باید دنبال تغییر باشد و این تغییر زمان بر است و در دوره اصلاحات که برخی می گفتند باید از خاتمی عبور کرد، بنده می گفتم باید آرام حرکت کرد .

این نماینده متحصن مجلس ششم گفت: در دوره اصلاحات، فضای نئولیبرالی بر دانشگاه ها حاکم بود و این فضا و تجارب باید قدر دانسته شود و اجازه داده شود فضای دموکراتی شدن جامعه به آرامی صورت گیرد.

وی درباره مذاکرات هسته ای نیز گفت: این مذاکرات باعث می شود ما وارد جامعه جهانی شویم و دیگر دنیا ما را تهدید نمی داند و قطعنامه علیه ما صادر نمی کند. دانشجویان دانشگاه شهید چمران اهواز