تاریخ انتشار خبر: ۳۰ , فروردین, ۱۳۹۳ | ۰۴:۵۴:۵۰
کد مطلب : 25509

شهادت جوان بحرینی+عکس

نیروهای امنیتی رژیم آل خلیفه، ۲۳ فوریه ۲۰۱۴ «عبدالعزیز العبار» را که در مراسم عزاداری شرکت کرده بود از ناحیه سر هدف گلوله‌های ساچمه‌ای قرار دادند که وی در بیمارستان بستری شد و امروز به علت شدت جراحات به شهادت رسید.

جمعیت الوفاق بحرین اعلام کرد،‌یک شهروند بحرینی که چندی پیش بر اثر شلیک گلوله‌های ساچمه‌ای به سرش به شدت زخمی شده‌ بود امروز (جمعه) به شهادت رسید.

بحرین اعلام کرده است: نیروهای امنیتی رژیم آل خلیفه در ۲۳ فوریه سال ۲۰۱۴ «عبدالعزیز العبار» را از ناحیه سر هدف گلوله های ساچمه ای قرار دادند که وی در بیمارستان بستری شد و امروز به علت شدت جراحت به شهادت رسید.

به گفته جمعیت الوفاق، این امر در پایان مراسم عزاداری برای «علی الموسوی» از جوانان بحرینی در منطقه سار روی داد و باعث بیهوشی عبدالعزیز العبار شد و به گفته خانواده‌اش، وقتی عبدالعزیز به مجتمع پزشکی السلمانیه منتقل می‌شد، بیهوش بود و تهوع داشت.

بحرین از فوریه سال ۲۰۱۱ میلادی شاهد تظاهرات مسالمت آمیز مردمی است که با سرکوب شدید رژیم آل خلیفه با همدستی نیروهای خارجی از جمله نیروهای سعودی، اردنی، اماراتی و پاکستانی روبرو شده است.

گفتنی است که با شهادت عبدالعزیز العبار، تعداد شهدای شناخته شده انقلاب کرامت بحرین که از سال ۲۰۱۱ میلادی آغاز شده است به ۱۲۳ شهید رسید.

منبع: ابنا