تاریخ انتشار خبر: ۲۰ , آبان, ۱۳۹۳ | ۱۸:۱۷:۴۲
کد مطلب : 53298
فرماندار ویژه آبادان:

شهدا حلقه پیوست نسل گذشته و نسل فعلی هستند

فرماندار ویژه آبادان از شهدا به عنوان حلقه پیوند نسل گذشته و نسل فعلی نام برد.


خبرگزاری فارس: شهدا حلقه پیوست نسل گذشته و نسل فعلی هستند

به گزارش عصر آبادان ،عزیزالله شهبازی ظهر امروز در حاشیه آئین استقبال از پیکر ۷۵ شهید دوران دفاع مقدس در محل مشهد شهدای شلمچه در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در این منطقه اظهار کرد: امروز برای بسیاری از حاضران تداعی کننده یاد و خاطره ایام جنگ بود.

وی افزود: رزمندگان اسلام در دوران هشت سال دفاع مقدس با روحیه، سلحشوری، ایثار، وطن‌دوستی و میهن‌پرستی و در زیر سایه رهبری معمار کبیر انقلاب در مقابل هجوم ددمنشانه دشمن بعثی ایستادگی و مقاومت کرده و جان ارزشمند خود را در این راه نثار کردند.

فرماندار ویژه آبادان اضافه کرد: در زمان جنگ تحمیلی قومیت‌ها، فرق و مذاهب مختلف برای دفاع از سرزمین و مملکت اسلامی و آرمان‌هایی که در سال ۵۷ انقلاب برای آنها به وجود آمده بود به جبهه‌های حق علیه باطل رفته و در مقابل دشمن به مقابله پرداختند.

معاون استاندار خوزستان تصریح کرد: نسل‌های امروزی و بعد که خود شاهد و حاضر در جنگ نبودند، باید بدانند که برای عزت، سربلندی و دفاع از آب و خاک و میهن خون‌های زیادی بر زمین ریخته شده است.

شهبازی یادآور شد: عده زیادی از سراسر کشور به خوزستان آمدند و برای کیان از خاک مملکت‌مان جان خود را فدا کردند.

وی در ادامه گفت: باید بکوشیم تا خدای ناکرده میان نسل‌ها گسستگی ایجاد نشود و برای این امر پیوند نسل‌های فعلی و قدیم با یکدیگر و یادآوری جانفشانی‌ها و ایثار رزمندگان در طول هشت سال دفاع مقدس به عنوان الگویی مناسب و ارزنده برای جوانان و نوجوانان می‌تواند در این زمینه ثمربخش باشد.

فرماندار ویژه آبادان افزود: اکنون که نظام سلطه در تلاش است تا با اعمال شیوه‌های مختلف جلو پیشرفت جوانان کشورمان را بگیرد و فرهنگ سایر کشورها را بر ما تحمیل کنند، باید بکوشیم تا فرهنگ غنی ایرانی اسلامی بدون خلل باقی بماند.

معاون استاندار خوزستان در پایان استقبال مردم از پیکر شهدای مطهر را ستودنی خواند و اظهار کرد: چنین ملت ولایتمدار، دوستدار اهل بیت(ع) و قدردان در مقابل هجمه‌های مختلف دشمنان شکست‌ناپذیر هستند.

منبع:فارس