تاریخ انتشار خبر: ۱۷ , اسفند, ۱۳۹۳ | ۲۱:۰۵:۰۷
کد مطلب : 76564
امام جمعه آبادان در مراسم یادواره شهدای جهاد آبادان:

شهدا منتظر فرصت ها نماندند بلکه فرصت ساز شدند / جای یک یادمان در مزار شهدای آبادان خالی است

عصر آبادان: امام جمعه آبادان در مراسم یادواره شهدای جهاد کشاورزی گفت:آبادان فضای فرهنگی و معنوی را به روی کشور ما باز کرده نیاز هست حتما یادمانی بنا شود.

حجت الاسلام والمسلمین ابراهیمی پور امام جمعه آبادان در مراسم یادواره شهدای جهاد کشاورزی طی سخنانی اظهار داشت: هر کس بر سر سفره ی شهدا بنشیند و نفس بگیرد اراده اش قوی تر و تصمیم او محکم تر می شود. شهدا منتظر این نبودند که برای شان فرصت به وجود آید بلکه فرصت ساز بودند و از آن استفاده می کردند.

وی افزود: آن بزرگواران مدیر بودند و از خودگذشتگی داشتند ، تمام تلاش شان این بود که داشته های شان را در خدمت دین و مردم به عرضه بگذارند ، ما امروز آمده ایم این درس را از شهدای جهاد سازندگی یاد بگیریم .

امام جمعه آبادان با تشبیه شهدای جهاد سازندگی به شهدای کربلا گفت: در تاریخ حادثه کربلا کسانی بودند که می آمدند خودشان را سپر امام معصومشان قرار می دادند ، تیر به بندشان می خورد و فضا را برای نفس کشیدن امام در بندگی خدا فراهم می کردند. این شکل و شمایل را می توان برای بچه های جهاد ، سنگر سازان بی سنگر ترسیم کرد. کسانی که فضا نداشتند سپر بلا شده بودند برای اینکه رزمندگان ما بتوانند فتح الفتوح کنند.

وی تصریح کرد: ما اکنون الگو های دست نیافتنی در این جامعه و در قرن خودمان از همسن و سال های من و شما سراغ داریم که به تمام معنا در ولایت ذوب شده بودند. کسانی بودند که به تمام معنا امام شان را شناختند و عاشق بودند.

ابراهیمی پور همچنین اظهار داشت: امروز جامعه ما به اتحاد ، انسجام ، از خودگذشتگی ، همرنگی ، تبعیت از ولایت ، در زیر پرچم ولایت بودن ، یکدست شدن نظام و مسئولان و عمل به عهدی که با شهدا بسته شد ، نیاز دارد.

امام جمعه آبادان همچنین از عدم وجود یادمان در مزار شهدای آبادان اظهار گلایه کرد و یادآور شد: واقعاً جای یک یادمان روی قطعه های شهدا در آبادان احساس می شود اما مغفول مانده است. در هشت سال دفاع مقدس اولین ها در آبادان بوده اند ، اولین روحانی شهید ، شهدای گمنام ، قطعه ها ، خانواده های که به شهادت رسیدند ، بیش از ۳۰ شهید نیروی هوایی ، چندین خلبان شهید نیروی هوایی ، یعنی واقعا آبادان فضای فرهنگی و معنوی را به روی کشور ما باز کرده نیاز هست حتما یادمانی بنا شود.