تاریخ انتشار خبر: ۲۰ , خرداد, ۱۳۹۵ | ۱۳:۱۹:۱۲
کد مطلب : 113732
جنامی عضو شورای شهر آبادان در گفت وگو با عصر آبادان:

شهرداران کلانشهرها ، گزینه های احتمالی جایگزین شیرازی هستند/ برای برکناری شهردار با کسی جلسه نگرفتیم/از دخل و خرج شهرداری اطلاعات دقیقی داریم

عضو شورای شهر آبادان در گفت و گو با عصر آبادان از گزینه های شاخص شهرداران کلانشهرها به عنوان جایگزین شیرازی در شهرداری آبادان خبر داد.

jannami

به گزارش عصر آبادان ، خلیل جنامی عضو شورای شهر آبادان در گفت و گو با عصر آبادان ضمن تایید خبر برکناری شهردار آبادان ، اظهار داشت: با اینکه امروز شیرازی طبق قانون حق نداشت در جلسه امروز توضیحاتی داشته باشد اما با حضور وی و ارائه توضیحات در خصوص سوالات مطرح شده موافقت کردیم و وی حضور یافت و پس از ادای توضیحات جلسه را ترک کرد و سپس رای گیری برای عزل وی به اجرا گذاشته شد.

 

وی افزود: در مرحله اول رای گیری ، ۹ رای موافق و ۴ رای مخالف و یک رأی ناخوانا ، نتیجه ی کار بود و می بایست در مرحله ی دیگری رای گیری به اجرا گذاشته می شد که نتیجه آن نیز ۱۰ رای موافق و ۳ رای مخالف شد و بدین ترتیب شهردار آبادان برکنار شد.

 

جنامی یادآور شد: پس از عزل شیرازی ، انتخاب سرپرست شهرداری به رای اعضای شورای شهر گذاشته شد و آقای “زال بهبهانی” تا زمان انتخاب شهردار جدید ، عهده دار مدیریت شهرداری آبادان شد.

 

این عضو شورای شهر آبادان همچنین در پاسخ به این سوال که چه کسی و طی چه مدتی ، جانشین شیرازی خواهد شد ، تصریح کرد:تمامی اعضاء  از همین امروز تلاش خود را برای بررسی گزینه های شایسته ی شهرداری آبادان آغاز می کنند و سعی خواهند کرد از میان شهرداران کلانشهرهای کشور ، افرادی با رزومه ی موفق و دارای کارنامه درخشان را در معرض نظرات اعضای محترم شورای شهر قرار دهند.طبعاً هر کدام که بتواند با ارائه برنامه های بهتر ، نظر اعضاء را به خود جلب کند و دارای صلاحیت های لازم تشخیص داده شود ، به عنوان شهردار انتخاب خواهد شد.

 

جنامی همچنین گفت: ما تمام تلاش خود را خواهیم کرد که فردی بهتر و کاری تر و موثرتر از شیرازی را برای شهرداری انتخاب کنیم.

 

وی در پایان با اشاره به گمانه زنی های اخیر در فضای مجازی ، یادآور شد: هیچکدام از مطالبی که این ساعات در فضای مجازی منتشر می شود صحت ندارد و اعضای شواری شهر برای برکناری شیرازی با کسی هماهنگ نکرده اند.این خواست مردم از منتخبان شان بود که می بایست در روال قانونی طی می شد.از مردم عزیز آبادان که شایسته ی بهترین و زیباترین شهر هستند خواهش می کنم به این شایعات و فضاسازی ها توجه نکنند و مطمئن باشند منتخبان آنها در شورای شهر ، پیگیر حقوق شهروندی آنان هستند.

 

خلیل جنامی در پایان به سوال عصر آبادان مبنی بر اینکه آیا حسابرسی ها از وضعیت مدیریت شیرازی در شهرداری آبادان ادامه خواهد داشت یا نه ، اظهار داشت:  بدون تردید سازمان های نظارتی به وظایف خود در این باره ادامه می دهند.ما اعضای شورای شهر نیز پیگیر حساب و کتاب شهرداری در زمان صدارت شیرازی خواهیم بود تا به وظیفه خود در قبال مردم عزیز عمل کرده باشیم. اطلاعات نسبتاً کاملی از وضعیت دخل و خرج شهرداری آبادان داریم اما اجازه دهید در زمان مشخص و فضای آرام در آینده نزدیک به آن اشاره کنیم.